کد خبر: 1313015 A

حسابرس کل هیئت حسابرسی وزارت آموزش و پرورش:

دستگاه‌ها باید خودشان را در راستای تحقق و پیشرفت تکالیف قانونی تجهیز کنند

حسابرس کل هیئت حسابرسی وزارت آموزش و پرورش گفت: ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در استان‌ها با توجه به رسالتی که در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی دارند باید با لحاظ کردن شفافیت در همه امور اجرایی و اعتباری پاسخگوی تصمیم‌های اتخاذشده در استان‌ها باشند.

دستگاه‌ها باید خودشان را در راستای تحقق و پیشرفت تکالیف قانونی تجهیز کنند

به گزارش ایلنا از روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ضیاءالدین طوسی در گردهمایی مدیران کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: سازمان نوسازی باید رویه و رویکردی داشته که بتواند واحدهای استانی خود را کنترل کند و ادارات استانی این دستگاه نیز باید با شفافیت کامل آمادگی پاسخگویی به مراجع نظارتی را داشته باشند. 

وی افزود: ما بر نحوه نظارت سازمان نوسازی به مسائل اجرایی و اعتباری پروژه‌ها در کل کشور توجه داریم و انتظارمان هم این است که سازمان نوسازی در راستای وظایفی که داریم به ما کمک کند. 

این مسئول با تأکید بر این‌که مرزبندی در مسئولیت‌ها باید مشخص باشد، خاطرنشان کرد: سازمان باید بر محورهای مدیریت، سازماندهی، اجرا و نظارت بر اساس گزارش‌های مستند و با هماهنگی درون‌سازمانی بر روند امور کنترل لازم را داشته باشد. طبیعتا ناتوانی و ضعف دستگاه در کنترل عملکرد ادارات استانی و نظارت شایسته بر فعالیت آن‌ها، ضعفی است که از ساختار نظارتی سازمان شکل می‌گیرد. 

حسابرس کل هیئت حسابرسی وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که سازمان نوسازی باید توانایی پاسخگویی شفاف به مراجع نظارتی را داشته باشد، تصریح کرد: ادارات کل استانی سازمان نوسازی مدارس دارای اعتبار مستقل هستند و بابت بسیاری از موارد مالی و اعتباری به این دستگاه‌های استانی تفویض اختیار شده است. لذا باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند. 

طوسی اظهار کرد: همه دستگاه‌ها باید در راستای تحقق و پیشرفت تکالیف قانونی خودشان را تجهیز کنند و در مسیری پیش بروند تا با شفافیت ساختارها و تامین و تجهیز منابع مورد نیاز مشکلات کاهش یابد. 

وی اظهار کرد: دلیل تاکید بر رعایت شفافیت و آمادگی برای پاسخگویی این است که ما با ارائه عملکرد خوب ادارات کل استانی و نگاه به وضعیت گذشته و چشم‌انداز آینده می‌توانیم برای ارتقاء اعتبارات سازمان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس از بودجه پیشنهادی این بخش دفاع کنیم تا از این طریق به سازمان برای تأمین اعتبارات مورد نیاز کمک شود.

انتهای پیام/
#سازمان_نوسازی_توسعه_و_تجهیز_مدارس #ضیاالدین_طوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر