کد خبر: 1306354 A

آزمون، سنجش و ارزشیابی واژگان کلیدی نظام تعلیم و تربیت هستند

معاون حقوقی و امور مجلس در حاشیه برگزاری آزمون کتاب قانون اساسی گفت: آزمون، سنجش و ارزشیابی واژگان کلیدی نظام تعلیم و تربیت هستند.

آزمون، سنجش و ارزشیابی واژگان کلیدی نظام تعلیم و تربیت هستند

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، قاسم احمدی لاشکی در حاشیه برگزاری آزمون کتاب قانون اساسی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی صحیح برای برگزاری آزمون هاخاطر نشان کرد: محتوای آزمون باید با توجه به اصول و روش‎های علمی تعریف شود و دوره‎های ضمن خدمت اثر بخش باشد و بر پایه نیازسنجی، طراحی و اجراء و ارزشیابی دقیق اجرا گردد.

معاون حقوقی و امور مجلس تصریح کرد: آزمون، سنجش و ارزشیابی، واژگان مقدس و کلیدی برای نظام تعلیم و تربیت است و نحوه برگزاری آموزش‎های ضمن خدمت دردوره بعد ازکرونا نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: آموزش‎ها و دوره‎های ضمن خدمت حضوری، مؤثر و پربارتراست و به افراد کمک می‎کند تا بتوانند به رشد و توانایی کافی در شغل و نیازهای خود دست یابند و با کارایی بیشتری کار کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس هدف از برگزاری دوره ضمن خدمت قانون اساسی را آشنا شدن با مطالبات قانونی، از مباحثی که مقام معظم رهبری تاکید ویژه به آن داشته‎اند دانست و گفت: آشنایی همکاران حوزه ستادی با قانون اساسی باعث می‌شود خودشان را متعهد و مسئول مطالبه این حقوق بدانند.

احمدی لاشکی گفت: مهم‎ترین هدف قوانین بشری ایجاد فضای امنیت و آرامش برای شهروندان است. انسان امروزی به خوبی می‎داند مهم‎ترین موهبتی که در پرتو رعایت قانون نصیب انسان می‎شود امنیت، رفاه و آسایش، احقاق حقوق و عدالت و جلوگیری از ظلم است. امروزه در نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهداء موضوع امنیت را نوعی نعمت اجتماعی می‎پنداریم، به گونه‎ای که امنیت نعمتی است که تمام حکومت‎ها برای تحقق آن تلاش می‎کنند.

وی تصریح کرد: همه کشورهای جهان، بر مبنای قانون اساسی مخصوص به خودشان اداره می‌شوند، که این قانون در نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ توسط مجلس خبرگان در ۱۷۷ اصل تصویب و در همان سال همه پرسی و نتیجه آن با رأی مثبت ۹۸٫۲ درصد اعلام شد و شامل موضوعات مختلفی از جمله حاکمیت، رابطه حکومت با شهروندان، شیوه اعمال حکومت و حقوق و تکالیف مربوط به قوای سه‌گانه می‌باشد. قانون اساسی دارای بحث‌های مهم حکومتی است و به عنوان یک راهنمای کلی برای اداره هر جامعه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/
معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر