کد خبر: 1302619 A

مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان در گفت‌وگو با ایلنا:

آتش در جنگل‌های هیرکانی همچنان شعله‌ور است

مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان با اعلام تداوم آتش‌سوزی در جنگل‌های هیرکانی گفت: امیدواریم امروز حریق به طور کامل اطفا شود و هر گونه امکان شعله‌ور شدن آن را خنثی کنیم.

آتش در جنگل‌های هیرکانی همچنان شعله‌ور است

«میر حامداختری» مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از تداوم آتش‌سوزی در جنگل‌های هیرکانی در منطقه شهرستان رودبار خبر داد.

وی تصریح کرد: نیروهای منابع طبیعی و بالگردهای اطفاء حریق همچنان در پنجمین روز از این آتش‌سوزی‌ در حال اطفاء آن هستند.

اختری بیان کرد: این حریق چندین بار خاموش شده، اما از آنجایی که باد گرم و شدیدی در منطقه وجود دارد شاهد شعله ور شدن مجدد آتش‌ در این منطقه هستیم. تا به امروز 5 بار این حریق خاموش شده، اما به دلیل همین بادها، حریق دوباره شعله ور شده است.

وی یادآور شد: حریق جنگل‌های هیرکانی تا امروز در شهرستان‌های طالش، ماسال، رضوانشهر و فومن وجود داشت که در همان روزهای نخست خاموش شد و حدود 40 هکتار از جنگل‌های این مناطق تحت تأثیر آتش‌سوزی قرار گرفت. در حال حاضر منطقه تحت حریق شهرستان رودبار نیز خود نزدیک 40 هکتار است.

وی اظهار کرد: امیدواریم امروز حریق این منطقه نیز به طور کامل اطفا شود و هر گونه امکان شعله ور شدن آن را خنثی کنیم.

اختری در مورد دلایل افزایش حریق در فصل پاییز در جنگل‌های هیرکانی یادآور شد: در این مناطق درختان پهن برگ زیاد است و وقتی در پاییز این برگ‌ها روی زمین می‌افتند و سطح زمین را می‌پوشانند، با هر بی احتیاطی احتمال بروز آتش‌سوزی وجود دارد.

انتهای پیام/
آتش سوزی استان گیلان جنگل‌های هیرکانی میر حامداختری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر