کد خبر: 1302389 A

سبد خدمات دانشگاهی کشور طراحی می‌شود

دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در راستای بهره‌برداری از پنجره واحد خدمات دانشگاهی و به منظور یکپارچه‌سازی ارائه خدمات به ذینفعان آموزش عالی کشور، طراحی «سبد خدمات دانشگاهی» در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.

سبد خدمات دانشگاهی کشور طراحی می‌شود

به گزارش ایلنا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمدهادی زاهدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تعدد و تفاوت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور و تنوع شیوه ارائه خدمات به ذینفعان از جمله دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی، در نشست اخیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت عتف مصوب شد که به منظور ایجاد یکپارچگی و تسهیل در ارائه خدمات به ذینفعان «پنجره واحد خدمات دانشگاهی» کشور ایجاد و در اولین گام از اجرای این پروژه «سبد خدمات دانشگاهی» طراحی شود. 

وی افزود: پس از تصویب این طرح در کمیته مذکور، موضوع به تمامی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه ها، پارک‌های علم و فناوری و موسسات آموزش عالی تابعه این وزارتخانه ابلاغ خواهد شد. 

دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت علوم همچنین گفت: عمده ذینفعان پنجره واحد خدمات دانشگاهی کشور دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیئت علمی و یاوران علمی (کارکنان) در آموزش عالی هستند و این وزارتخانه با ایجاد و بهره برداری از پنجره واحد خدمات دانشگاهی کشور در یک سال پیش رو قصد دارد «کیفیت ارائه خدمات الکترونیکی» به جامعه ذینفعان خود را تا رسیدن به سطح مطلوب ارتقاء دهد. 

وی در توضیح بیشتر این مصوبه افزود: در اولین قدم، سبد خدمات دانشگاهی را طراحی خواهیم کرد و پس از آن تدوین شناسنامه خدمات الکترونیکی و بازنگری فرآیندهای مرتبط با رویکرد داده‌محوری، هوشمندسازی و کاهش مداخله نیروی انسانی و مطابق با استانداردهای نوین این حوزه به انجام خواهد رسید. 

مدیرکل فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم ادامه داد: بر اساس مفاد مندرج در بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ و احتمالاً در لایحه قانون بودجه ۱۴۰۲، موضوع ارائه خدمات دولت به مردم و کسب و کارها به صورت الکترونیکی و با کیفیت مطلوب تکلیفی است که به تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ و الزام شده است. 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و موسسات آموزش عالی مشمول این قانون هستند، خاطرنشان: همه دستگاه‌ها مکلف به ایجاد پنجره واحد خدمات و اتصال آن به پنجره واحد خدمات دانشگاهی و پنجره ملی خدمات هوشمند دولت هستند.

انتهای پیام/
#وزارت_علوم #هیات_علمی #محمدمهدی_زاهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر