کد خبر: 1301306 A

مشاور وزیر مطرح کرد:

حضور ۲۱ هزار طلبه در آموزش و پرورش بدون رابطه استخدامی

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: در شرایط جنگ ترکیبی که دشمن از تمام توان خود برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده است کنشگران تربیتی با آگاهی کامل زبان جوانان و نوجوانان را به خوبی بشناسند و با آنان ارتباط بگیرند.

حضور ۲۱ هزار طلبه در آموزش و پرورش بدون رابطه استخدامی

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حمید نیکزاد در همایش فرهنگیان؛ طلایه داران جهاد تبیین استان بوشهر افزود: امروز دشمن با روش‌های مختلف جنگ ترکیبی را علیه کشور راه انداخته و در این مسیر برای فریب جوانان، نوجوانان و حتی کودکان این سرزمین و برای اینکه سبک زندگی را به گونه ‎ای که می‎ خواهند تحت تاثیر قرار دهد از ظرفیت‌های متعدد خود از جمله انیمیشن، فیلم و بازی‌های مختلف استفاده می‌کند. 

وی با بیان اینکه دشمن در قالب بازی‌های موبایلی در تلاش برای تغییر سبک زندگی فرزندان‌مان است، بیان کرد: به همین دلیل کنشگران تربیتی باید با برنامه‌ریزی دقیق برای ارتباط گیری مناسب به مخاطبان خود در مدارس حضور یابند تا بتوانند براساس حق و واقعیت پیش بروند و باطل را نهی و طرد کنند. 

حجت‌الاسلام نیکزاد با بیان اینکه امروز دشمن در حال ترویج باطل است افزود: این کنشگران تربیتی و فرهنگیان هستند که باید در مسیر حق براساس مبانی روشن قرآن و اهل بیت (ع) بتوانند با دانش آموزان ارتباط بگیرند. 

مشاور وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: سبک زندگی کودکان، نوجوانان و جوانان امروز با گذشته متفاوت است و اگر ما به عنوان کنشگران تربیتی با این سبک آشنا نباشیم، نمی‌توانیم با این قشر ارتباط برقرار کنیم. 

دبیرستاد همکاری‎ ها بیان کرد: کودکان و نوجوانان امروز سبک زندگی خود را متناسب با بسیاری از بازی‌های غرب طراحی می‌کنند به همین دلیل است که در جنگ ترکیبی نرم دشمن برای حفظ سرمایه‎های اجتماعی این سرزمین باید این بازی‌ها و به نوعی زبان آن‎ها را به خوبی بشناسیم. 

وی اضافه کرد: اگر با زبان جوانان و نوجوانان آشنا نباشیم در عمل ثمره کنشگری و فعالیت ما مبهم خواهد بود به همین دلیل است که باید در گام نخست مطالعه کنیم تا بتوانیم ارتباطی موثر با جامعه هدف داشته باشیم. 

دبیرستاد همکاری‎ ها تاکید کرد: اگر کنشگران تربیتی آموزش و پرورش با زبان کودکان، نوجوانان و جوانان آشنایی نداشته باشند و به زبان آنان سخن نگویند اگر قوی‌ترین معارف اسلامی را نیز بیان کنند نمی‌توانند با مخاطب خود ارتباط بگیرند و این تلاش آنان هیچ دستاورد و خروجی نخواهد داشت. 

عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش با تاکید براین‎که اسلام، انقلاب و مومنان همواره مرد روزهای سخت هستند و تهدیدها را تبدیل به فرصت می‌کنند گفت: باید با کنشگری فعال نشان دهیم که پشت سررهبر معظم انقلاب هستیم و دشمن را ناامید کنیم. 

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: امروز ۲۱ هزار طلبه بدون هیچگونه رابطه استخدامی به صورت جهادی و در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب در رابطه با مباحث جهاد تبیین در آموزش و پرورش حضور دارند و به‎عنوان یک ظرفیت تلقی می‌شوند. 

وی یادآورشد: در دوره جدید شرایط برای حضور طلبه‌ها، روحانیون و افرادی که به صورت جهادی در آموزش و پرورش حضور پیدا کرده اند، فراهم‎تر شده و باید از این ظرفیت استفاده بهینه کرد. 

دبیرستاد همکاری‎ ها ادامه داد: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد فرهنگی کشور است در میزان اثرگذاری و کنشگری طلاب و روحانیون در آموزش و پرورش عرصه فراهم شده اما صرف حضور به تنها کافی نیست. 

وی گفت: طلبه طرح امین و فعال در مدرسه و معلم ولایی و انقلابی باید در هر زمانی به دنبال علم آموزی و تقویت بنیه علمی خود باشد و لازمه پاسخگویی طلاب و روحانیان به سؤالات و شبهات نیازمند به روز بودن اطلاعات علمی از دنیای پیرامون خود و دیگران است. 

حجت الاسلام نیکزاد گفت: اخلاق و تزکیه نفس محور برنامه ‎های حوزه‎های علمیه و معلمان و اساتید انسان ساز در طول تاریخ بوده است. علم بدون اخلاق نمی‎تواند زمینه تعالی و سعادت حقیقی یک طلبه را فراهم کند، علم بدون اخلاق موجب ایجاد انحراف در جامعه بشری می‎شود که نمونه بارز آن را می‎توان در دنیای غرب دید که چگونه ملت‎ها را علیه یکدیگر می شورانند.

انتهای پیام/
#آموزش #یوسف_نوری #حمید_نیکزاد #جهاد_تبیین #آموزش_و_پرورش #جنگ_ترکیبی #انیمیشن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر