کد خبر: 1281298 A

لزوم وضع مجازات‌های بازدارنده بمنظور جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت به حیطه پزشکی

​قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ از لزوم وضع مجازات‌های بازدارنده برای جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت به حیطه پزشکی و سلامت مردم خبر داد.

لزوم وضع مجازات‌های بازدارنده بمنظور جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت به حیطه پزشکی

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، محمد رازی، با بیان این که اگر مانند بازی شطرنج هر کس در جامعه کار خودش را انجام دهد به نظم اجتماعی، اخلاقی، حرفه ای و شغلی دست خواهیم یافت؛ اظهار کرد: باید شطرنج را مد نظر قرار داده و به همان شکل عمل کنیم در حالی که اکنون آرایشگر کار پزشک را می کند و بالعکس؛ لذا شرایط به گونه ای شده است که فقر اقتصادی و نبود عدالت اجتماعی جامعه پزشکی و نخبگان سایر رشته ها را به سمت مهاجرت می کشاند.

وی افزود: خروج هر یک نفر نخبه از کشور لطمات اقتصادی و اجتماعی زیادی را به مردم جامعه وارد می کند؛ بنابر این نباید سرمایه های کشور را بدون امنیت شغلی و فراهم کردن بسترهای لازم در جامعه رها کنیم.

وی ادامه داد: همکاران طرحی ما با مشقت فراوان در مناطق کم برخوردار و دور افتاده خدمت می کنند یا در اورژانس ها با شرایط نامناسب اقتصادی و ساعات کاری بالا به فعالیت می پردازند در حالی که از حداقل های اقتصادی و رفاهی برخوردار نیستند و وجود چنین شرایطی افراد را به سمت مهاجرت سوق می دهد.

قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ با اشاره به این که مردم یک جامعه زمانی مهاجرت می کنند که دچار فقر اقتصادی شده و از عدالت اجتماعی برخوردار نباشند؛ خاطرنشان کرد: باید معضلات را ریشه یابی کرده و ارزش ها را مشخص کنیم و با مدیریت صحیح از ظرفیت های علمی جامعه درست استفاده کنیم؛ همچنین با وضع مجازات های بازدارنده از ورود افراد فاقد صلاحیت به حیطه پزشکی و سلامت مردم جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/
جامعه فقر نخبگان نظام پزشکی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر