کد خبر: 1255671 A

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد:

افتتاح بزرگترین مسیر نقش و نور ایران/ بزرگترین گالری هنر شهری در تهران بهره‌برداری شد

همزمان با فرارسیدن عید سعیدغدیر و با هدف هویت بخشی به فضاهای بی‌دفاع شهری، بزرگترین مسیر نقش و نور ایران افتتاح شد. این مسیر نوری ۱۲۰۰ مترمربعی یکی از جاذبه‌های گردشگری غرب تهران است که از نظر مساحت در نوع خود کم‌نظیر است.

افتتاح بزرگترین مسیر نقش و نور ایران/ بزرگترین گالری هنر شهری در تهران بهره‌برداری شد

به گزارش ایلنا به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا صیادی با اعلام این خبر، گفت: این مسیر نوری در یکی از فضاهای بی‌دفاع شهری که از نظر امنیت و نور مشکل داشت؛ با مشارکت شهرداری منطقه دو ساخته شده که با دیوارنگاری‌ها و نورپردازی‌های ویژه‌ای که دارد به یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مسیر در ۱۲۰۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است، ادامه داد: این تونل نوری به ارتفاع ۴ متر و طول ۳۰۰ متر ساخته شده و در آن از ۳۸۰۰ چراغ پیکسلی برنامه گ‌پذیر و ۶ پروژکتور لیزری در کف که نقش‌های اسلیمی را به نمایش می‌گذارند؛ استفاده شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی همچنین گفت: بیش از ۱۴۰ دیوارنگاره با تکنیک پتینه و آکرولیک در این تونل اکران شده که برای نقاشی‌های اکرولیک از اشعار، نقاشی منظره و طرح‌های گرافیکی استفاده شده و در روش پتینه، بازی‌های محلی، بومی ایران مانند تیروکمان و بازی‌های زورخانه‌ای به تصویر کشیده شده است.

به گفته صیادی در کف ورودی‌های این مسیر نوری، نقاشی‌های سه بعدی برای بیشتر کردن جاذبه‌های آن اکران شده است.

انتهای پیام/
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر