کد خبر: 1251078 A

چمران:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در قانون اساسی هنوز هم جایگاه شهرداری‌ها به درستی تبیین نشده است. مدیریت محلی از مدیریت کلان کشور جدا شده و مدیریت محلی به مردم سپرده شده است؛ این جداسازی اتفاق بسیار خوبی بوده که هنوز در کشور ما جا نیفتاده است.

به گزارش ایلنا، مهدی چمران در هفتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامگذاری روز ۱۴ تیرماه به عنوان روز قلم، اظهار کرد: نویسندگان جایگاه بالایی در جامعه دارند و ما این جایگاه را بزرگ میداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری ها و دهیاری ها به لحاظ وسعت عمل و تعداد جایگاه خاصی در کشور دارند، خاطرنشان کرد: در قانون اساسی هنوز هم جایگاه شهرداری ها به درستی تبیین نشده است. مدیریت محلی از مدیریت کلان کشور جدا شده و مدیریت محلی به مردم سپرده شده است. این جداسازی اتفاق بسیار خوبی بوده که هنوز در کشور ما جا نیفتاده است.

وی ادامه داد: برخی افراد مسائل کوچک را با نمایندگان در میان می گذارند در حالیکه وظایف نمایندگان در شورا و شهرداری است. اگر مردم محل، شورا و شهرداری مسائل محله ای را حل کنند بسیاری از موازی کاری ها از بین خواهد رفت و هر دو مدیریت کلان و محله ای به جایگاه خود خواهند رسید به شرط اینکه حقوقی که باید به شهرداری پراخت شود، عملیاتی باشد.

چمران با بیان اینکه دولت سهم عوارض خود را به خوبی پرداخت کرده است، ابراز امیدواری کرد که روزی فرا برسد که جایگاه شهرداری و دهیاری و تفکیک وظایف این نهادها با سایر دستگاه ها قابل لمس باشد.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده جان باختگان در زلزله هرمزگان، گفت: تمام این زلزله ها یک یادآوری برای ما به ویژه در تهران است. بایستی از این حادثه درس عبرت بگیریم و ببینیم که اگر این زلزله در تهران اتفاق می افتاد چه فاجعه ای پیش می آمد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: ساخت، نظارت بر ساخت و در ابتدا در طراحی و در مرحله بعد اجرای ساختمان باید دقت و توجه جدی صورت بگیرد. باید یاد بگیریم که درست بسازیم تا ساختمان ها در برابر این زلزله ها پایداری مناسبی داشته باشند که اگر غیر از این باشد فاجعه ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و توانمندی مدیریت شهری، تصریح کرد: این نمایشگاه به اعتقاد من رویداد خوبی بود و در حد توان دستاوردها به نمایش گذاشته شد.

چمران حاطرنشان کرد: توصیه ما این است که مردم از این نمایشگاه بازدید کنند. همایش فرصت های سرمایه گذاری نیز اتفاق مهمی است که ۱۵ و ۱۶ تیرماه در برج میلاد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
شورای اسلامی شهر تهران شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر