خبرگزاری کار ایران

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیشنهاد داد:

بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان فرهنگی در بیمه دانا تجمیع شود

asdasd
کد خبر : ۱۲۴۴۵۳۳

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار تجمیع بیمه تکمیلی بازنشستگان فرهنگی تحت پوشش این صندوق همانند شاغلان آموزش و پرورش شد.

به گزارش ایلنا، محمد اسکندری در نامه‌ای به یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، اجرای ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری را یکی از دغدغه‌ها و مطالبات همیشگی بازنشستگان آموزش و پرورش عنوان کرده و نوشته است:

با عنایت به اقدام قابل تقدیر آن وزارتخانه در انعقاد تفاهم نامه بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان معزز با شرکت بیمه دانا در راستای بهبود خدمات دهی به این قشر عزیز و فرهیخته، به استحضار می‌رساند یکی از مطالبات مؤکد بازنشستگان معزز صندوق بازنشستگی کشوری و به ویژه بازنشستگان عزیز و فرهیخته آموزش و پرورش در سال‌های اخیر، اجرای ماده ۸۵ قانون خدمات کشوری مبنی بر تکلیف دستگاه‌های اجرایی برای انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و خانواده‌های آن‌ها به همراه قرارداد بیمه تکمیلی درمان کارمندان آن دستگاه، است.

او سپس با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق طی ماه‌های اخیر، آورده است: بر اساس نظرسنجی هفتگی صندوق، بیش از ۴۹ درصد از بازنشستگان تمایل دارند تا مانند دوران کارمندی، خدمات رفاهی و بیمه‌ای خود را از دستگاه مربوطه محل اشتغال دریافت نمایند. 

اسکندری در ادامه بیان کرد: در اجرای ماده ۸۵ قانون مذکور و با عنایت به مطالبات بازنشستگان عزیز فرهنگی، آن وزارتخانه محترم تمهیدات لازم را جهت بهره مندی بازنشستگان عزیز فرهنگی از خدمات بیمه تکمیلی شرکت بیمه مذکور فراهم آورد. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرده است که در صورت تحقق این مهم، علاوه بر رضایت نسبی بازنشستگان از خدمات بیمه تکمیلی درمان، این امکان فراهم می‌شود تا بازنشستگان بتوانند با مراجعه به دستگاه‌های محل اشتغال خود، خدمات را دریافت کنند. 

اسکندری در پایان نامه خود اعلام آمادگی کرده است تا در صورت موافقت وزارت آموزش و پرورش با تجمیع بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان، راهکارهای قانونی جهت مساعدت مالی را با ارائه طرحی در هیأت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری بررسی نماید. 

هم اکنون بیش از ۲ میلیون نفر از بازنشستگان و اعضای تحت تکفل این افراد که بخش عمده‌ای از این جمعیت را بازنشستگان آموزش و پرورش تشکیل می‌دهند، به دلیل اجرا نشدن ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی دستگاه‌های اجرایی، تحت پوشش طرح پرداخت هزینه خسارت درمان صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند. هزینه اجرای این طرح، از محل منابع حاصل از سود شرکت‌های تابعه صندوق تأمین می‌شود.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز