کد خبر: 1242069 A

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع):

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: راهبرد ایران اسلامی در برگزاری این مراسم، سفری ارزان و سهل برای زائران خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی روز یکشنبه در همایش کشوری مواکب اربعین حسینی (ع) اتباع خارجی که در مجتمع فرهنگی و تفریحی میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: اربعین حسینی یکی از آئین‌هایی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند.

وی افزود: امروز به همان اندازه که تلاش می‌شود تا مراسمی پرشور در اربعین حسینی (ع) ازسوی مسلمانان جهان برگزار شود، دشمنان نیز برای کارشکنی تلاش می‌کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) ادامه داد: درسال‌های گذشته به ویژه در دوران کرونا دیدیم که هیچ مانعی برای حضور پرشور مسلمانان دراین مراسم وجود نداشت و براساس مذاکرات با دولت عراق، موانع برای این حضور برداشته شده است.

میراحمدی اضافه کرد: درستاد مرکزی اربعین، دو موضوع مورد تاکید است که مورد نخست آن مساله پیش بینی حضور است که براساس بررسی‌های صورت گرفته، حضور چهار میلیون زائر پیش بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: بنابراین با توجه به پیش بینی‌ها باید برنامه ریزی دقیق و مدونی داشت تا زائران بدون مشکل از مرزها عبور کنند و حمل و نقل، اسکان و غذای آنان با مشکل مواجه نشود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: ازسوی دیگر باید این جمعیت عظیم را مدیریت کرد، اگرچه عنایت اباعبدالله دراین زمینه همراه عاشقان است.

میراحمدی یادآور شد: همچنین با توجه به پیش بینی هوای گرم که به بیش از ۵۰ درجه می‌رسد، لازم است از مدت‌ها قبل برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.

دراین همایش از زائران نمونه سال ۹۸ اربعین حسینی (ع) از جمله کشورهای آفریقا، نیجریه و سریلانکا قدردانی شد و همچنین در بین تقدیرشدگان از ۲خواهرروشندل تبعه خارجی که هزینه سفر اربعین را از راه قالی بافی تامین کرده بودند، قدردانی شد.

انتهای پیام/
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر