کد خبر: 1241745 A

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران مطرح کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از غربالگری و سنجش ۱۲۰ هزار نوآموز در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درآیین افتتاح پایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان در دبستان دخترانه رازی، عنوان کرد: هرسال با شروع تابستان کار بزرگی آغاز می شود و پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان انجام می‌شود که بسیار مهم است و اثر مهمی در نظام آموزشی و آینده کشور دارد.

او تصریح کرد: راه توسعه و پیشرفت در هر کشوری از طریق نیروی انسانی هموارتر می‌شود. دوران مدرسه و کودکی بهترین دوران رسیدگی است. در دوران کودکی و آموزش و پرورش ابتدایی باید اقدامات ویژه‌ای انجام شود. بحث ارزیابی و غربالگری نوآموزان و اطفالی که در بدو ورود به تحصیل هستند، اهمیت زیادی دارد و باید متناسب با شرایط راهنمایی شوند از هر نظر.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران ادامه داد: نوآموزان برای تحصیل ارزیابی می شوند و مسیر مشخصی برایشان تعیین می شود تا در آموزش طی مسیر کنند. برخی دانش‌آموزان ممکن است معلولیت یا نارسایی داشته باشند که اولیای آنها توسط پایگاه راهنمایی می شوند و در ادامه راه نیز کنار خانواده ها هستند. دانش‌آموزان رها نمی‌شوند و متناسب با وضعیت، برنامه هایی برای آنها در طول تحصیل فراهم می شود و جلوی افت تحصیلی را می‌گیریم و در متوسطه اول و دوم شاهد افزایش آموزش کیفی خواهیم بود.

او گفت: ما در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به عنوان مشاور و اطمینان بخش در کنار خانواده‌ها خواهیم بود.

او در آخر اظهار کرد: تعداد ۶۰ پایگاه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی در تهران فعال است که هم پایگاه اولیه و هم تخصصی هستند و ۱۲۰ هزار نوآموز در سطح شهر تهران سنجش و غربالگری می‌شوند.

 

انتهای پیام/
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر