کد خبر: 1238423 A

فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف محموله‌های بزرگ ۸۳۰ تنی کالاهای اساسی و معیشت محور به همراه ۲۱۳ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی و آشپزخانه احتکاری طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا رضائیان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ادامه برنامه‌ها و طرح‌های تشدید مقابله با قاچاق، احتکار  و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور مردم، کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات خاص پلیسی و رصد هوشمندانه محل نگهداری کالاهای اساسی، خودروهای باری در محورهای مواصلاتی کشور و محموله کالاهای احتکاری را شناسایی کرده و بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستورکار عملیاتی این پلیس قرارگرفت.

وی افزود: کارآگاهان طی ۲۴ ساعت گذشته با اشراف و تسلط اطلاعاتی پس از تشکیل ۸۵۶ گروه بازرسی از هزار و ۲۷۷ باب انبار و محل نگهداری و توزیع کالاهای اساسی بازدید و ۲۰ مرکز متخلف نگهداری و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور را شناسایی کردند.

 فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا تصریح کرد: در بازدید و بازرسی از محل‌های مورد نظر مقدار ۸۳۰ تن کالای اساسی از قبیل انواع دارو، حبوبات، قند و شکر، گندم و آرد، برنج، ماکارونی، روغن خوراکی، رب گوجه، نهاده‌های دامی و کشاورزی به همراه ۲۱۳ هزار دستگاه لوازم خانگی و آشپزخانه انواع لوازم یدکی خودرو، شوینده و... که در انبارهای مختلف در سراسر کشور احتکار و دپو شده بودند،   کشف شد.

بر اساس اعلام سایت پلیس، رضائیان با اشاره به اینکه در برآوردهای اولیه ارزش کالاهای مکشوفه ۹۵۳ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص ۷۷ دستگاه خودرو توقیف و ۱۸۳ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند. خودروها نیز روانه پارکینگ شده و ۲۰ انبار و مرکز متخلف نگهداری کالا هم پلمب شد.

انتهای پیام/
فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر