کد خبر: 1238231 A

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از افزایش ظرفیت تولید کارخانجات آسفالت این سازمان متعاقب بهره برداری از واحد استخر قیر ۱۳۰۰ تنی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مسعود حق لطفی با اشاره به راه اندازی کارخانه شماره ۶ آسفالت سازمان مهندسی و عمران در سال ۱۳۹۸ افزود: ظرفیت ۷۰ تنی دستگاه فلاسک قیر این کارخانه فقط پاسخگوی ۲۴ ساعت فعالیت آن بود. بنابراین یک استخر قیر با ظرفیت ۱۳۰۰ تن به منظور پشتیبانی از فرآیند تولید آسفالت در کارخانه شماره ۶ طراحی شد و طی مدت ۸ ماه به مرحله اجرا رسید.

 

وی ثبیت دمای ۱۴۰ درجه برای نگهداشت قیر و خط انتقال به کارخانه را از جمله قابلیت‌های این استخر دانست و یادآور شد: مجموعه عملیات عمرانی اعم از اجرای ابنیه سنگی و بتنی استخر، تیر و بلوک و پوشش‌های فلزی توسط پرسنل واحد امانی معاونت اجرایی سازمان مهندسی و عمران انجام شده و همین امر صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌های اجرایی پروژه در پی داشته است.

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، بهره برداری از استخر قیر کارخانه شماره ۶ آسفالت این سازمان علاوه بر تامین قیر این واحد تولیدی به مدت ۲ هفته، سبب ارتقای ظرفیت ذخیره‌سازی قیر کارخانجات شهرداری تهران از ۶۰۰۰ تن به ۷۳۰۰ تن شده و از این رو انتظار می‌رود ظرفیت روزانه تولید آسفالت این کارخانجات تا ۵۰۰ تن افزایش یابد.

انتهای پیام/
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر