کد خبر: 1234377 A

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سناریوی توطئه دشمن با استفاده از منافقین جواب نداد، گفت: اما علی‌رغم برخوردار نبودن ایران از تجهیزات به‌روز، پیشروی دشمن را متوقف کردیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «ابوالفضل شکارچی» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح صبح امروزدر مراسم سالگرد آزادسازی خرمشهر که درمسجد ستاد فرماندهی کل انتظامی کشور برگزار شد، با گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر و پیروزی عملیات بیت‌المقدس و یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم و درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز «مدظله العالی» اظهار داشت: جا دارد در ابتدا از برگزار کنندگان این مراسم با شکوه قدر دانی ویژه کنم.

وی در ادامه گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جنایتکار ما را درگیر شرارت‌های مختلف در کردستان، آذربایجان غربی، خوزستان، مازندران و… کرد؛ دشمنان به دنبال این بودند که نظامی بر پایه انقلاب اسلامی تشکیل نشود.

سردار شکارچی با بیان اینکه سناریوی توطئه دشمن با استفاده از منافقین جواب نداد و با شکست روبه‌رو شد، افزود: جنگ تحمیلی با حمایت ۳۰ کشور از صدام شروع شد؛ اما علی‌رغم برخوردار نبودن ایران از تجهیزات به‌روز و بر خلاف پیش‌بینی‌های رژیم بعثی عراق، سرانجام با راهبرد رهبری و ساماندهی مردم، ارتش، سپاه، ژاندارمری، شهربانی، کمیته انقلاب اسلامی و بسیج، پیشروی دشمن متوقف شد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: دشمن در ابتدای جنگ توانست سوسنگرد، دهلاویه، مهران و… را تصرف و آبادان را محاصره ۲۷۰ درجه کند؛ بنی‌صدر که بی‌تدبیر بود و دست در دست نظام سلطه داشت، با اقدامات خود موجب شد مشکلات زیادی برای رزمندگان ایجاد شود و به همین دلیل، طی یک سال ابتدایی جنگ فقط عملیات ایذایی انجام می‌شد.

وی با اشاره به حمایت بلوک شرق و غرب از رژیم بعثی عراق بیان کرد: کشورهای حامی صدام علاوه بر کمک تسلیحاتی، حتی نیروی انسانی هم در اختیار آن قرار دادند و با وجود تمام کاستی‌های ما در طول هشت سال دفاع مقدس، با روحیه‌ای که در رزمندگان وجود داشت، همواره نسبت به رژیم بعث عراق برتر بودیم.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: عملیات بیت‌المقدس در سه مرحله طراحی شد که در مرحله اول ۲۱ کیلومتر پیشروی داشتیم؛ در مرحله دوم دشمن غافلگیر شد و تمام توان خود را بر خرمشهر متمرکز کرد، اما در مرحله سوم عملیات بیت المقدس با رمز «علی ابن ابی‌طالب» توانستیم خرمشهر قهرمان را آزادکنیم.

سردار شکارچی در پایان با بیان اینکه پلیس به عنوان یک مجموعه خدمات رسان و عملیاتی، عملکرد بسیار مطلوب و ارزشمندی را از ابتدای انقلاب تا بدین لحظه داشته است اظهار داشت: دفاع از انقلاب و مظلومان، حفظ و ارتقاء و ثبات امنیت و حفظ ارزش‌های اسلامی از وظایف گرانبها و ارزشمند مجموعه انتظامی است و امیدواریم همه این زحمات و تلاش‌ها مورد قبول درگاه ایزد منان قرار گیرد.

انتهای پیام/
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر