کد خبر: 1229966 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

توضیح درباره برنامه‌های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره برنامه های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی توضیحاتی ارائه کرد.

توضیح درباره برنامه‌های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی

«سردار محمد حسین حمیدی» در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره موضوعاتی که در قرارگاه حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح می‌شود و حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در این قرارگاه گفت: ما برنامه های‌مان را در راستای کاهش ترافیک و انضباط بخشی در معابر شهری و بزرگراهی تهران در این قرارگاه مطرح کرده ایم. 

وی ادامه داد: این برنامه‌ها در جلسه شورای ترافیک و جلسه شورای شهر تهران نیز مطرح شده است. با کلیت برنامه‌های ما موافق هستند. جلسات کارشناسی و کارگروه‌ها برای هر یک از موضوعات مشخص شده و در حال برگزاری و کار هستیم تا در خصوص اجرای این برنامه‌ها به نتیجه برسیم. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه‌های پلیس برای عابران پیاده و برخورد با تخلفات آن‌ها نیز برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: ما برای همه کاربران ترافیک در این کارگروه‌ها برنامه ریزی خواهیم کرد تا این اقدامات منجر به برقراری انضباط ترافیکی در شهر شود. 

سردار حمیدی یادآور شد: این برنامه‌ها مصادیق بسیاری دارد. ما در کارگروه‌های مشخص برای موضوعات مختلف در خصوص برقراری ایمنی کاربران ترافیک، مباحث آموزشی، جداسازی مسیرها و… مباحثی را مطرح و بعد از اقدامات کارشناسی برنامه ریزی خواهیم کرد. 

وی همچنین درباره عابران پیاده گفت: یکی از مسائلی که در خصوص عابران پیاده است بحث مصونیت عابران در حوادث بود. این موضوع در آیین نامه جدید اصلاح شده و برای عابر پیاده نیز تکالیفی مشخص شده است و اگر عابر مقررات را رعایت نکند در تصادفات سهم تقصیر برای او در نظر گرفته می‌شود. ما از همه کاربران تقاضا داریم مقررات راهنمایی و رانندگی را ابتدا برای حفظ جان خود و دوم برای رعایت انضباط و مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت کنند. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین به اجرای سه طرح انضابط بخشی ترافیکی اشاره کرد و گفت: ما سه مقوله اصلی داریم یک بحث عابر پیاده، تردد خودروها در معابر تقاطع‌ها و میادین و طرح انضباط بخشی موتورسیکلت سواران است. این طرح‌ها در سال‌های گذشته نیز اجرا شده و باعث کاهش تصادفات و حوادث در تهران شده است. 

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز یکی از برنامه‌های ما ارتقای انضباط و ایمنی موتورسواران است. از همین رو مقرر شده است. این سه طرح به صورت یکپارچه در دو نوبت صبح و عصر در ۱۰۰ نقطه اجرا خواهد شد و مهمترین موضوعاتی که در این طرح‌ها اجرا می‌شود بحث انضباط شهری و جلوگیری از تخلفاتی است که باعث به خطر افتادن جان مردم می‌شود. 

انتهای پیام/
سردار محمد حسین حمیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر