کد خبر: 1177147 A

با حکم معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منصوب شد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با صدور حکمی «محمدمهدی ذوالفقارزاده» را به عنوان "مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فرهنگی و اجتماعی» این وزارت منصوب کرد.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منصوب شد

به گزارش ایلنا، در حکم عبدالحسین کلانتری خطاب به ذوالفقار زاده، بر بروزرسانی و ارتقای سیاست و برنامه‌های دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی بر اساس اسناد بالادستی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و ظرفیت‌های تمامی ذی‌نفعان آموزش عالی تاکید شده است.

متن حکم انتصاب محمد مهدی ذوالفقارزاده به شرح ذیل است:

محمدمهدی ذوالفقارزاده

نظر به مراتب تعهّد، تخصّص و تجربیات گران‌سنگ جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با توجه به ورود به دومین چهل‌واره انقلاب اسلامی، پویایی جامعه و تأکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت مردمی بر تحول، با توجه به اسناد بالادستی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با استفاده از ظرفیت‌های تمامی ذی‌نفعان آموزش عالی و تعامل مؤثر و دوسویه با مجموعه‌های دانشجویی، نخبگانی، صاحبنظران و هیأت‌های اندیشه‌ورز در عرصه فرهنگ، هنر و جامعه ضمن به‌روزرسانی و ارتقاء کلیه آئین‌نامه‌ها، سیاست‌ها و ابلاغیه‌های مرتبط، به طراحی بسته‌های سیاستی اثربخش برای جریان‌سازی، حرکت‌آفرینی و تحول در دانشگاه‌ها در مسیر آرمان‌های تمدنی انقلاب اسلامی اهتمام ورزید؛ به طوری که توجه به امر فرهنگ در کانون و بنیان برنامه‌ها و سیاست‌های آموزش عالی در ساحت‌های گوناگون آن (آموزشی، پژوهشی، فناوری و کارآفرینی) قرار گرفته و کرامت، اخلاق و مسئولیت‌پذیری استادان، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه‌ها را ارتقاء بخشد.

در این مسیر، طراحی نظام یکپارچه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، رصد و ارزیابی پویای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار طراحی و به‌روزرسانی شاخص‌های مناسب این حوزه به منظور ارائه کارنامه فرهنگی و اجتماعی برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، کمک شایانی به مدیریت فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی خواهد نمود که انتظار می‌رود اهتمام جدی به آن صورت گیرد.

موفقیت ججنابعالیرا در مسیر تحقق آرمان‌های والای نظام و دولت مردمی در عرصه علوم، تحقیقات و فناوری، ذیل توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) آرزومندم.

گفتنی است: محمدمهدی ذوالفقار زاده دارای دکترای مدیریت سیاستگذاری و عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است و موضوع رساله دکترای وی، الگوی سیاستگذاری فرهنگی در دانشگاه‌ها بوده است.

از سوابق اجرایی ذوالفقارزاده می‌توان به فعالیت به عنوان مشاور و مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت معاونت آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان، عضو شورای راهبری رویدادهای رقابتی مسأله‌محور و شورای فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، عضو شورای سخنرانی‌های علمی دانشگاه تهران (UTTED)، مشاور معاون فرهنگی دانشگاه تهران و مدیر گروه علم و فناوری مرکز مطالعات راهبردی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.

 

انتهای پیام/
شاخص فرهنگی و اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر