کد خبر: 1132658 A

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

معاون پرستاری وزارت بهداشت از برگزاری موفقیت آمیز دومین آزمون صلاحیت حرفه‌ ای پرستاران با شرکت قریب به ۱۲ هزار داوطلب در ۳۳ حوزه امتحانی به ‌طور همزمان در دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، مریم حضرتی، با اعلام این خبر، افزود: دومین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران بیست و پنجم شهریورماه سال جاری در دانشگاه های علوم پزشکی مراکز استان ها به صورت همزمان برگزار شد و ۱۱ هزارو ۹۰۷ پرستار کارشناس، کارشناس ارشد و یا دکترای پرستاری، هوشبری و اتاق عمل در این آزمون شرکت کردند.

وی افزود: این آزمون با همیاری اعضای تیم نظام سلامت، با رعایت کامل پروتکل ‌های بهداشتی آزمون برگزار شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران را براساس برنامه ششم توسعه و با هدف حفظ حقوق مردم با ارائه مراقبت های پرستاری با کیفیت و در دسترس به بیماران و مددجویان در بالین و در سطح جامعه، به واسطه کسب اطمینان از داشتن صلاحیت‌ های لازم از نظر علمی، اخلاقی، انضباطی، جسمی و روانی توسط شاغلین حرفه پرستاری عنوان کرد.    

حضرتی همچنین ثبت اطلاعات کلیه پرستاران برای برنامه ریزی های مدیریتی، پیگیری وضعیت اشتغال و ردیابی شغلی پرستاران، امکان دسترسی به اطلاعات خطاهای شغلی، حفظ و به روز نگه داشتن سطح علمی پرستاران، مطابقت با سیستم های ثبت بین المللی وحفظ عنوان پرستار حرفه ای را از مزایای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران برشمرد.

وی افزود: فرآیند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ ای پرستاری از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و تاکنون در ۷ مرحله، حدود۴۰ هزار پروانه صلاحیت حرفه‌ ای بر اساس کسب امتیاز بازآموزی صادر شده و مقرر شده که از سال ۱۳۹۹ کسب صلاحیت علمی از طریق برگزاری آزمون سراسری جهت فارغ التحصیلان پرستاری سال ۹۶ به بعد و فارغ التحصیلان گروه ‌های پرستاری سال‌ های قبل از ۹۶ که موفق به کسب امتیاز لازم باز آموزی نشده‌ اند، انجام گیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: اکنون داشتن پروانه صلاحیت حرفه ‌ای برای متقاضیان پست‌ های مدیریتی و پرستاران متقاضی پروانه مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل الزامی است.

انتهای پیام/
وزارت بهداشت پرستاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر