کد خبر: 1126140 A

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: ۶۱۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب اسناد خزانه جهت به روز رسانی، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و توسعه امور زیربنایی و تعمیرات ضروری به دانشگاه فنی و حرفه‌ای اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: در بودجه مصوب ۱۴۰۰ سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب مجلس شورای اسلامی، اعتبار تعمیر و تجهیز دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مبلغ ۲۸۰۰ میلیارد ریال تعیین گردیده که از این مبلغ ۱۶۸۰ میلیارد ریال جهت انجام امور زیر بنایی و مبلغ ۱۱۲۰ میلیارد ریال جهت توسعه کارگاه‌ها و آزمایشگاه به استناد شاخص‌های سند تجهیزات کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و براساس تخصیص توزیع خواهد شد. 

وی افزود: با یاری خدا در ماه جاری جهت به روزرسانی تجهیزات ۳۵۰میلیارد ریال به صورت نقدی و ۳۷۰ میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه طی دو یا سه‌ساله و مابقی با تأکید بر انجام امور زیر بنایی به آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای کشور ابلاغ می‌گردد. 

صالحی عمران با ذکر این نکته که آموزش‌های حضوری و مجازی در دوران پسا کرونا نیز ادامه می‌یابد. از تدوین سند آموزش تلفیقی در این دانشگاه خبر داد. 

گفتنی است که بر اساس برنامه ششم توسعه سهم آموزش عالی مهارتی کشور باید به ۳۰٪ افزایش یابد. 

در حال حاضر بیش از سه هزار آزمایشگاه و کارگاه با مساحت ۳۷۴ هزار متر مربع، ۱۳ آزمایشگاه مرکزی با مساحت بیش از ۵ هزار متر مربع، سرفصل‌های درسی عملی ۱۸۰ هزار دانشجو را به عهده دارند. با شیوع بیماری کرونا در روند آموزش عملی اختلالات فراوانی ایجاد نموده است که سعی گردیده با ایجاد ۳۱ آزمایشگاه مجازی تا حدودی فاصله بین آموزش و کارگاه کاهش یابد.

انتهای پیام/
  • دبیر :

آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه شاخص فنی و حرفه ای تعمیر و تجهیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر