کد خبر: 1122564 A

علی رستمی:

مدیر کل زندان های استان تهران در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره بهداشت و درمان اظهار داشت: در شرایطی که کشور درگیر بحران کرونا است، ۴۰۰ نفر عضو کادر درمان شامل پزشک عمومی و متخصص، پرستار و کارشناس آزمایشگاه در زندان های استان ایثارگرانه خدمت می کنند.

به گزارش ایلنا، علی رستمی با اشاره به وضعیت مساعد زندان های استان تهران از لحاظ بهداشتی گفت: عوامل محیطی و اجرای برنامه های پیشگیری از بیماری در زندانها اهمیت بالایی دارد، بنابراین باید به مقوله بهداشت و حفظ سلامتی زندانیان اهتمام ویژه‌ای داشت.

مدیر کل زندان های استان تهران در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره بهداشت و درمان ادامه داد: از آنجا که در کشور در شرایطی قرار دارد که پروتکل های بهداشتی بایستی با دقت رعایت شود، مناسب بودن محیط زندانهای استان و تمام فضاها نقش مهمی در سلامت فیزیکی و روانی زندانیان دارد.

وی تأکید کرد: نظارت و کنترل مستمربر عوامل‌ محیطی در ارتقای سلامت‌ افراد نقش‌ اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی می توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندانها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

مقام عالی زندان های استان تهران افزود: بر این اساس، در حال حاضر ۴۰۰نفر به عنوان کادر درمان در امر مبارزه با ورود کرونا و پیشگیری از بیماری در زندان های استان تهران به صورت شبانه روزی و ایثارگرانه خدمت می کنند.

رستمی بیان کرد: با هدف ارتقای امر بهداشت و سلامت در زندانها و محیط فیزیکی سالم ضمن رعایت اصول و استانداردها و پروتکل های بهداشتی اعلام شده، تلاش می شود پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت گردد و تمام اماکن روزانه ضدعفونی می گردد.

مدیر کل زندان های استان تهران ضمن تودیع دکتر معصومعلی احمدی  با اعطای حکمی دکتر مجید رضازاده را به سمت رئیس این اداره معرفی کرد.

انتهای پیام/
علی رستمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر