کد خبر: 1100649 A

منادی در نامه‌ای به ۴ وزیر خواستار شد؛

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه‌ای به ۴ وزیر نیرو، علوم، آموزش و پرورش و ارتباطات با اشاره به اختلالاتی در هنگام برگزاری آزمون‌های دانش آموزان و دانشجویان تاکید کرد که تمهیداتی اتخاذ شده تا هنگام برگزاری آزمون‌ها قطعی برق و اختلالاتی در شبکه اینترنت ایجاد نشود.

به گزارش ایلنا، متن نامه علیرضا منادی سفیدان به وزرای نیرو، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح زیر است:

«احتراماً همانگونه که مستحضرید در این ایام سال، آزمون‌هایی جهت سنجش میزان یادگیری دانش آموزان و دانشجویان کشور برگزار می‌شود که نتیجه آن‌ها برای صدور گواهینامه‌های معتبر کشوری دارای اهمیت بالایی است. با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کلاس‌های حضوری مراکز آموزشی تعطیل و به صورت مجازی برگزار می‌شود و برای سنجش میزان یادگیری دانش آموزان و دانشجویان، تنها می‌توان به آزمون‌های پایان دوره حضوری و مجازی اکتفا کرد.

از طرفی آزمون‌های بسیار مهم و حساس و تعیین کننده‌ای برای ورود به دوره‌های مختلف تحصیل در دستگاه‌ها برگزار می‌شود که برای داوطلبان و خانواده آن‌ها حساسیت و اهمیت بالایی دارد و به خودی خود استرس‌زا است. با توجه به اینکه تعیین صلاحیت تحصیل افراد در رشته‌های دانشگاهی با همین آزمون و کنکورها سنجیده می‌شود، بایستی در انتخاب شایسته‌ترین افراد و نحوه برگزاری آزمون‌ها نهایت دقت را به کار برد و این آزمون‌ها باید در شرایط کاملا یکسان و عادلانه و بدون کوچکترین حاشیه و مشکل برگزار شود.

با توجه به گزارش‌های واصله از نقاط مختلف کشور به کمیسیون آموزش، مبنی بر بروز اختلالاتی در هنگام برگزاری آزمون ها، خواهشمند است دستور فرمایید تا واحدهای زیرمجموعه تمهیدی بیندیشند تا با هماهنگی کامل در هنگام برگزاری آزمون‌ها قطعی برق و مشکلات و اختلالاتی در شبکه اینترنت ایجاد نشود.»

انتهای پیام/
آموزش و پرورش اینترنت برق دانش آموزان و دانشجویان دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر