کد خبر: 1096990 A

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران همراه معاونان ستادی از زندان قزلحصار بازدید و در دیدار با زندانیان پاسخگوی مشکلات قضایی و حقوقی آنان شد.

به گزارش ایلنا، یحیی جعفری، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، معاونان ستادی محاکم همراه مدیر و مسئولان زندان قزلحصار به مناسبت هفته قوه قضاییه و در راستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان، طبق برنامه ریزی و برنامه از پیش اعلام شده، از بخش‌های مختلف ندامتگاه قزلحصار بازدید کردند و از نزدیک و چهره به چهره با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ضمن دیدار با زندانیان، پاسخگوی مشکلات آن‌ها شدند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران قبل از بازدید و ملاقات با زندانیان درنشست با مدیران و مسئولین زندان، ضمن تشکر از تلاش‌های مسئولان و کارکنان زندان، ابراز امیدواری کرد آثار، برکات و خروجی چنین برنامه‌هایی بتواند به نفع زندانیان، خانواده آنان در چارچوب مقررات و قوانین موثر و مطلوب واقع شود.

وی در این جلسه دادرسی الکترونیکی را یکی از اقدامات خوب در زمان شیوع ویروس کرونا خواند و گفت: دستگاه قضایی به فوریت، با تدبیری که اندیشید باعث شد در مدت کوتاهی فرایند دادرسی به سمت الکترونیکی برود و با عنایت خداوند متعال توانستیم در محاکم تهران کیفیت قابل قبولی از دادرسی الکترونیکی را در سطح زندان‌های تهران شاهد باشیم.

جعفری، با اشاره به سند تحول قضایی و اهمیت اجرای آن، سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری از جمله استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، کاهش بازداشتی‌ها را یک راهبرد مهم در مجتمع‌های قضایی تهران دانست و گفت: از لحاظ کمی و کیفی محاکم تهران در سطح خوبی از عملکرد بوده و تمام همت خود را بکارخواهد گرفت که بتواند سیاست‌ها و دستورالعمل‌های قضایی را به نحو خوبی اجرایی کند.

در این برنامه که بیش از چهار ساعت به طول انجامید، از بخش‌های مختلف این ندامتگاه بازدید و ضمن استماع صحبت‌ها و درخواست‌های زندانیان، درخواست و تقاضا‌های ارائه شده توسط مددجویان دریافت و دستورات لازم جهت پیگیری صادر شد.

انتهای پیام/
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر