کد خبر: 1096838 A

رییس پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۲۰ نفر از افرادی که اقدام به فروش سوالات کنکور کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در بازدید از طرح اقتدار پلیس امنیت اظهار کرد: دومین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت در سال ۱۴۰۰ با دستگیری ۲۶۱ نفر که ۱۱۰ نفر از آنها از اراذل سطح دار و با سابقه هستند به اجرا گذاشته شد.

وی با بیان اینکه ین عملیات هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی به اجرا گذاشته شده است، ادامه داد: ۹۳ نفر از این اراذل مزاحمین نوامیس، ۵ نفر حاملان سلاح‌های جنگی و ۳۷ نفر توزیع کنندگان موادمخدر و گردانندگان مراکز قمار بودند.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: همچنین ۵ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۷۸ قبضه سلاح سرد و ۱۳ دستگاه خودرو و موتور و ۱۱ دستگاه بی‌سیم از این متهمان کشف شده است. یکی از نشانگاه‌های ما در این طرح اصناف بوده است، ۲۴ واحد صنفی که پاتوق اراذل بوده است پلمب شده است.

سردار رحیمی گفت: ۵۳ تارنما که در فضای مجازی فرهنگ اوباش گری را ترویج می‌کردند شناسایی و در این زمینه ۴۵ نفر دستگیر شدند.

وی بیان کرد: پلیس فتا ۶۵ نفر از قماربازان پایتخت که گردش مالی بالغ بر ۸۳ میلیارد ریال داشتند دستگیر شدند همچنین ۶ نفر از برنامه نویسان که از درگاه بانکی برای قمار استفاده می‌کردند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: ۲۰ نفر از افرادی که اقدام به فروش سوالات کنکور که البته صحت هم ندارند دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: تا به امروز ۲۰نفر کلاهبردار در این زمینه دستگیر شدند و باید به این نکته اشاره کرد هرگونه گفته در خصوص قرار دادن کلید سوال ها و پاسخ کنکور کذب محض است و فقط کلاهبرداری است.  

وی با بیان اینکه در آستانه برگزاری کنکور هستیم اضافه کرد: جلسات خوبی با وزارت علوم در این خصوص داشته ایم و سوال هابا تدابیر امنیتی به مخازن منتقل شده است .

سردار رحیمی گفت: در روزهای کنکور تمهیدات جامع انتظامی و ترافیکی  خواهیم داشت و درخصوص اجرای طرح ترافیک باید وزارت علوم اعلام کند اما ما هم نظرات خود را در این خصوص می گوییم.

انتهای پیام/
حسین رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر