کد خبر: 1096729 A

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۳۶۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا ۷ تیر خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید جواد حسینی، با اعلام این خبر گفت: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۵ روز گذشته است و در این مدت و علی‌رغم شرایط کرونایی استقبال خانواده‌ها از این برنامه بسیار خوب بوده است.

وی افزود: شهرستان‌های تهران، شهر تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان، مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، مرکزی و کرمانشاه به ترتیب بیشترین نوبت‌گیری پایگاه‌های سنجش در سال ۱۴۰۰ را داشته‌اند.

وی گفت: تاکنون استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، گلستان، آذربایجان شرقی، همدان، لرستان، شهرستان‌های تهران، چهارمحال بختیاری، شهر تهران و آذربایجان غربی، به ترتیب، بیشترین میزان سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

معاون وزیر بابیان این که غربالگری و سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی از سال ۹۶به برنامه سنجش اضافه‌شده است گفت: در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است.

حسینی در ادامه گفت: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان در ۵استان به‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.

وی افزود: سنجش حرکات اصلاحی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همت معاونت سلامت و تربیت‌بدنی، سنجش پردازش‌های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.

انتهای پیام/
خانواده خراسان رضوی سلامت مشکلات چهارمحال بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر