کد خبر: 1340505 A

اراده دانشگاه آزاد در سه امر «حفظ کیان دانشگاه»، «ارتقای علمی» و «گسترش فضای انقلابی»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: اراده این دانشگاه، حرکت محوری و جدی در سه امر «حفظ کیان دانشگاه»، «ارتقای علمی» و «گسترش فضای انقلابی» است.

اراده دانشگاه آزاد در سه امر «حفظ کیان دانشگاه»، «ارتقای علمی» و «گسترش فضای انقلابی»

به گزارش ایلنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پنجاه و پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز و دیگر اعضا در سالن جلسات شهدای مدافع حرم واحد اهواز برگزار شد. 

طهرانچی در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از حضور در مشهدالشهدای ایران اسلامی همزمان با روز بزرگداشت شهدا، گفت: خدا را شاکریم که فرصتی برای ما فراهم کرد تا در دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم برای امیدآفرینی نسل جوان، نقش‌آفرین و تاثیرگذار باشیم. 

وی با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری به دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری حفظ کیان دانشگاه آزاد اسلامی را مطالبه کردند. حفظ کیان یعنی حفظ هویت، صلابت، گستردگی، آبرو و اعتبار دانشگاه که در این امر مهم «ارتقای علمی» و «گسترش فضای انقلابی» نیز به عنوان ماموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار گرفت. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با اتخاذ سیاست گذاریهای صحیح، جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزایش در چند سال اخیر افزایش پیدا کند و به یک میلیون و ۲۴۹ هزار نفر رسید، گفت: اسلامی افزایش یک‌سومی دانشجویان نشان از بازگشت اعتماد مردم به این دانشگاه دارد. اکنون نیز مجموع اتفاقاتی در حال رخ دادن است تا امید و نشاط در محیط دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یابد. 

طهرانچی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم حمایت روسای واحدهای دانشگاهی از برگزاری اردوهای راهیان‌نور و دیگر اردوهای دانشجویی، گفت: رؤسای واحدها باید به برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی به ویژه اردوهای راهیان نور توجه داشته باشند، انتظار داریم مدیران واحدهای دانشگاهی به افزایش نشاط در دانشگاه و ایجاد فضای مناسب فرهنگی و دانشجویی اهتمام داشته باشند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توجه به شغل دانشجویان، افزایش کیفیت علمی، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فرصت‌ها را عامل بقای دانشگاه عنوان کرد و افزود: مسیر رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی جدی است و در این مسیر نیازمند اصلاح و تحولات مستمر و صیرورت دائمی هستیم و انتظار داریم مدیران واحدها در این مسیر همراه دانشگاه باشند. 

طهرانچی در پایان با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش‌بنیان دانشجویان باشد، خاطرنشان کرد: اراده دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که با توکل به خدای رحمان، در سه امر «حفظ کیان دانشگاه»، «ارتقای علمی» و «گسترش فضای انقلابی» حرکت محوری و جدی داشته باشد.

انتهای پیام/
#محمدمهدی_طهرانچی #دانشگاه آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر