کد خبر: 189847 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

«توجه به امکانات کمی که کارگران نسبت به کارمندان و افراد پشت میز نشین دارند طبیعی است که همه به دنبال پشت میز نشینی باشند و در عرصه‌های تولیدی تقاضا برای ورود به بازار کار کم باشد.»

یک نماینده مجلس در توصیف روز کاری‌اش که به دیدارهای مردمی او اختصاص داشت گفت: در ۷۰ دیدار مردمی که در یک روز داشتم ۵۰ نفر از آنان با مشکل بیکاری روبرو بودند.

«موید حسینی‌صدر» نماینده مردم خوی از خبرنگار ایلنا که برای پی‌گیری سوژه دیگری با او تماس گرفته بود خواست تا موضوع دیدارهای مردمی او را سوژه خبر قرار دهد. او با بیان اینکه از ۷۰ دیدار مردمی امروزش، ۵۰ نفر از آنان شغل می‌خواستند، استیصال خود را از وضعیت به وجود آمده بیان کرد و افزود که این بحران‌ها میراثدولت گذشته است.

وی افزود: من به عنوان نماینده مردم همواره با مراجعین تحصیل کرده‌ای روبرو هستم که تقاضای کار دارند که نمی‌دانم جواب این مردم را چگونه باید بدهم و بسیار تحت فشار قرار می‌گیرم.

نماینده مردم خوی ادامه داد: در این زمینه سعی کردیم هر نوع رایزنی، مکاتبه و جلسه‌ای را با مسئولین داشته باشیم اما تا زمانی که تولید داخلی تقویت نشود راه به جایی نمی‌بریم.

نماینده مردم خوی گفت: تولید گندم، قطعات اتومبیل، سوخت و هر وسیله‌ای را به جای آنکه در داخل کشور ایجاد کنیم تا هم به اقتصاد کشور و هم به وضعیت معیشتی مردم کمک شود از خارج از کشور وارد می‌کنیم که چنین بحران‌هایی را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها نیز در هر رشته‌ای بدون توجه به بازار کار دانشجو می‌پذیرند و این مساله باعثشده تا بسیاری از تحصیلکرده‌های ما نتوانند کار پیدا کنند. همچنین با توجه به امکانات کمی که کارگران نسبت به کارمندان و افراد پشت میز نشین دارند طبیعی است که همه به دنبال پشت میز نشینی باشند و در عرصه‌های تولیدی تقاضا برای ورود به بازار کار کم باشد.

اقتصاد کشور بازار کار بیکاری دانشجو نماینده مردم پشت وضعیت میز گندم استیصال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر