کد خبر: 972655 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، درباره وضعیت خطرناک بیماری کرونا در ارومیه گفت: بیماری کرونا در ارومیه به یک بحران تبدیل شده و تعداد افراد بستری به سرعت در حال افزایش است.

جواد آقازاده در گفت‌وگو با ایلنا، اظهار داشت: تعداد بستری شدگان در بیمارستان‌های ارومیه به شدت افزایش یافته و این بیماری در ارومیه تبدیل به یک بحران شده است.

وی به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های این شهر اشاره کرد و افزود: ظرفیت تمام بیمارستان‌های درگیر کرونا در ارومیه تکمیل شده است و پذیرش بیش از ظرفیت‌ بیمارستان‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در حال حاضر تنها راه پیشگیری از ابتلا به کرونا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است تا این روند رو به افزایش متوقف و کاهش یابد.

آقازاده ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۷۳۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۸ بیمار در آی‌سی‌یو بستری هستند.

وی درباره بیمارستان‌های درگیر در ارومیه افزود: بیمارستان‌های طالقانی، مطهری، امام خمینی(ره) و امام رضا (ع) در ارومیه درگیر بیماری کرونا هستند که ظرفیت تمام این بیمارستان‌ها تکمیل شده است.

آقازاده افزود:رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی بهترین و آسانترین روش برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

انتهای پیام/
بیمارستان کرونا بستری علوم پزشکی استان اذربایجان غربی تکمیل ظرفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر