کد خبر: 379729 A

جباری عنوان کرد:

ایلنا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: صنایع‌دستی یکی از ظرفیت‌های قابل اتکا و پراهمیت استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، جلیل جباری در پنجمین نشست جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومت استان آذربایجان‌غربی که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با ارائه گزارشی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این اداره کل را در ارتباط و موازی با هدف‌گذاری‌های برنامه اقتصاد مقاومتی تشریح کرد.

وی یکی از ظرفیت‌های قابل اتکا و پراهمیت استان را حوزه صنایع دستی دانست و گفت: در این خصوص برنامه‌هایی برای فراهم‌آوردن شرایط برای ایجاد کارگاه‌های بزرگ صنایع دستی، راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی در روستاهای هدف گردشگری، ایجاد موسسات تخصصی صادرات صنایع دستی تدارک دیده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی، طرح توسعه گردشگری استان را از دیگر مؤلفه‌های مهم برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: حمایت از ایجاد مراکز اقامتی، راه اندازی مراکز اطلاع‌رسانی در مبادی ورودی به منظور جذب گردشگر و توسعه اقامتگاه‌ها‌ی بوم‌گردی از جمله پروژه‌های مربوط به برنامه اقتصاد مقاومتی اداره کل است که با حمایت و همکاری سایر دستگاه‌ها قطعاً می‌توانیم اهداف گسترده و متنوعی را در نظر داشته باشیم.

در این جلسه تخصصی مقرر شد فهرست طرح‌ها و پروژه‌های اداره‌کل به تفکیک شهرستان و منطقه، برای بررسی به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه شود.

آذربایجان غربی صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر