کد خبر: 379722 A

حسینی خبر داد:

ایلنا: کارشناس امور بیمارستان های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی از پیشرفت 65 درصدی بخش بلوک زایمان بیمارستان امام مهاباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مهاباد، علیرضا حسینی در جریان بازدید از پروژه در حال احداث بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد، گفت: در راستای طرح تحول سلامت با هدف افزایش فضای فیزیکی،رضایت مراجعین،گسترش ترویج انتخاب زایمان طبیعی و نزدیک شدن به استاندارد های بخش زایمان این بخش با رعایت اصول و استاندارد های کامل مهندسی در حال احداث است.

وی ضمن ابراز رضایت از نحوه آماده سازی مراحل ساخت بخش بلوک زایمان افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه بیش از 65 درصد می باشد و با احداث این بخش در آینده نزدیک عمده مشکلات کمبود فضای فیزیکی جهت مادران باردار مرتفع خواهد شد و بیمار با احساس رضایت بیشتر در این محیط استاندارد تحت معاینه و درمان قرار می گیرد.

کارشناس امور بیمارستان های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: فضای قبلی این بخش 452 متر مربع مساحت داشت و دارای تعداد 20 تخت فعال بود که با 100 درصد تعداد تخت اشغالی قادر به پاسخگویی همه نیاز های شهرستان و جنوب استان نبود ولی با توجه به موافقت ریاست دانشگاه و معاون درمان در این مورد مجوز ساخت بلوک زایمان با مساحت 1252 متر مربع با تعداد حدود 50 تخت فعال به ارزش تقریبی 15 میلیار ریال از دانشگاه متبوع گرفته شد که پاسخگوی نیاز های 10 سال آینده همشهریان و جنوب استان خواهد بود.

وی افزود: انجام 3 هزار زایمان طبیعی در سال 94 ضرورت نیاز به بخش بلوک زایمان در این شهرستان بیش از پیش احساس می شد.

به گزارش ایلنا، تعداد مراجعین سرپایی در سال 93 حدود 12700 نفر بود که این میزان در سال 94 حدود 14424 نفر رسیده است و در سال 93 روزانه 10 تا 12 تولد در این بیمارستان صورت گرفته که این میزان در سال 94 روزانه بین 12 تا 14 تولد بوده است.

بیمارستان امام خمینی مهاباد بلوک زایمان بیمارستان مهاباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر