کد خبر: 379446 A

معاون توسعه مدیریت استانداری آذربایجان غربی خبر داد:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در استان آذربایجان غربی بیش از 60 هزار کارمند دولتی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، نادر صفرزاده در نشست جوانان و مسئولان که با محوریت اشتغال جوانان و به همت اداره کل ورزش و جوانان استان اذربایجان غربی و موسسه فرهیختگان جهان پرور در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال است و در این زمینه سازمان ها و ارگان های ذیربط در حال تلاش برای افزایش اشتغال در بین جوانان و در نتیجه افزایش شادی و نشاط در خانواده ها هستند.

وی افزود: در استان آذربایجان غربی بیش از 60 هزار کارمند دولتی وجود دارد که بیش از 60 درصد آنها در آموزش و پرورش اشتغال دارند ضمن اینکه مشکل بکارگیری نیروها در این دستگاه مربوط به حوزه اعتباری است.

صفرزاده گفت: واحدهای صنعتی غیرفعال و توسعه شهرک‌های صنعتی و پارک‌های علم و فناوری را در دستور کار قرار دهیم، بسیاری از مشکلات موجود جوانان و فارغ التحصیلان استان حل می شود.

وی اظهار کرد: نبود برنامه‌ریزی در ایجاد کارآفرینی و اشتغال پایدار موجب شده شاهد وجود هزاران فارغ التحصیل بیکار در سطح جامعه باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی بیان کرد: استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در برگزاری دوره های آموزش کارآفرینی نیاز به عزم جمعی و همدلی تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با امور جوانان دارد.

وی ادامه داد: امروزه مشکل اشتغال جوانان یکی از دغدغه های مهم کشور است که امیدواریم نمایندگان مجلس در تصویب اعتبارات جهت تامین پاداش های بازنشستگی و اخذ مجوز استخدام به منظور ورود هر چه سریع تر نیروهای انسانی جوان چاره ای بیندیشند.

صفرزاده گفت: بهره مندی از توانمندی های سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی نیز می‌تواند کمک حال دولت در حل مشکل بیکاری باشد.

وی افزود: بهره برداری از فرودگاه بین المللی منطقه تجاری ماکو و ایجاد مجتمع گلخانه ای تولید محصولات کشاورزی جهت صدور به بازار روسیه از دیگر راهکارهای مناسب جهت ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری استان است.

نادر صفرزاده فارغ التحصیلان آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر