کد خبر: 373840 A

رئیس اداره حفاظت‌ محیط زیست میاندوآب از تعقیب متخلف زنده‌گیری کبک در کوهستان‌های منطقه آجرلو خبر داد.

اکبر محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در میاندوآب گفت: ماموران یگان حفاظت این شهرستان حین گشت‌زنی پیاده در کوهستان‌های منطقه یک نفر متخلف زنده‌گیری کبک را مشاهده و چندین کیلومتر وی را تحت‌نظر گرفتند.

محمدیان افزود: مامورین یگان حفاظت با تعقیب متخلف قصد دستگیری وی را داشتند که متخلف با مشاهده ماموران و با بجا گذاشتن ادوات شکار و صید از محل گریخت.

وی گفت: از این متخلف زنده‌گیری، تعداد دو قطعه کبک‌زنده، دو عدد قفس و 4 رشته تله‌دام کشف و ضبط و مراتب در محل صورت‌جلسه شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: احتمال دارد متخلف از اهالی روستاهای موجود در مناطق کوهستانی بوده وبه دلیل دسترسی آسان به منطقه ،اقدام به زنده گیری کبک می نماید.

وی گفت: سال‌های اخیر به جهت شکار و صید بی‌رویه پرنده کبک، جمعیت آن در منطقه به شدت کاهش یافته و از ساکنان مناطق کوهستانی و غیره خواست از شکار و زنده‌گیری پرنده کبک و غیره جداً خودداری و در این زمینه با اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب همکاری کنند.

محمدیان در پایان گفت: ماموران یگان حفاظت میاندوآب با حضور مستمر در مناطق مختلف در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید طبق قانون و به شدت با متخلفان برخورد خواهند کرد.

رها سازی 4 قطعه کبک در طبیعت اشنویه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه از رهاسازی 4 قطعه کبک توسط یکی از اهالی بافرهنگ و طبیعت‌دوست شهرستان اشنویه در زیستگاه‌های طبیعی این شهرستان خبر داد.

علیرضا بقالی گفت: محمدزاهد محمدیان از دوستداران محیط‌زیست شهرستان اشنویه این کبک‌ها را از افراد دیگری خریداری و آنها را در طبیعت رها کرد. محمدیان سال‌جاری به همین شکل اقدام به رهاسازی 39 قطعه کبک کرده است.

بقالی ضمن تقدیر از محمدیان اظهار امیدواری کرد که عمل وی در عرصه محیط زیست منجر به تغییر رفتار در افرادی که مشغول شکار غیرمجاز پرندگان هستند، شده و با بسط و گسترش این اقدامات فرهنگی شاخص‌های زیست‌محیطی شهرستان ارتقا یابد.

حفاظت از محیط زیست محیط زیست آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر