کد خبر: 373482 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

ایلنا: نبود فرهنگ‌سرا، سینما و مکان‌های مناسب و استاندارد برای فعالیت گروه‌های هنری در بوکان، یکی از مشکلات عمده‌ای است که هنرمندان بوکانی همواره با آن دست در گریبان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوکان، امروزه رفتن به سینما به امری بسیار عادی تبدیل شده و افراد به صورت انفرادی، خانوادگی و یا دوستانه برای پرکردن بخشی از زندگی خود به سینما می‌روند.

سینما؛ مکانی که برای تفریح سالم جامعه در کنار دیگر مکان‌های تفریحی در نظر گرفته شده است. ولی متاسفانه در شهر بوکان به دلیل نبود سینما این نوع تفریح و پرکردن اوقات فراغت به دور از ذهن پنداشته می‌شود.

اما از وقتی که هنر هفتم و هنر دیجیتال یعنی سینما به عنوان جدیدترین شاخه هنر، وارد محافل هنری بوکان شد جوانان زیادی را با خود همراه کرد و آنها را وادار به فعالیت‌هایی بی‌وقفه کرد و تا به امروز بسیاری از جوانان این شهرستان مشغول به فعالیت‌های سینمایی بوده و هنوز هم هستند.

اکنون؛ نبود حتی یک سینما در شهری با قدمت و پیشینه تاریخی بوکان به معضلی بسیار جدی تبدیل شده است و بعد از سینما  وحدت که تعطیل شد دیگر در شهر بوکان سالن سینمایی ساخته نشده است.

سینمای بوکان سال‌هاست تعطیل است و هر زمان از شهروندان فهیم بوکانی که از جلوی این سینما عبور می‌کنند، خیلی تأسف می‌خورند که چرا این سینما در این محل مناسب شهر باید تعطیل باشد.

در حالی‌که یکی از ستون‌های هنری، سینما است و ارتباط با مخاطب که همان مردم هستند را برقرار می‌کند و این ارتباط در شهرستان بوکان قطع شده است.

در همین باره «محمد دکاندار» مسئول کمیسیون فرهنگی شورای بوکان شامگاه روز پنج شنبه مورخ 94/06/19 در نشست مطبوعاتی که به مناسبت چگونگی برگزاری همایش "سردار عزیزخان مکری" برگزار شد با تاکید بر بازسازی سینمای بوکان افزود: سینمای بوکان فراموش نشده و تا آخرین لحظه تلاش خود را برای بازسازی سینمایی در شان مردم بوکان ادامه داده و آن را به نتیجه می‌رسانیم.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها افزود: بازسازی تنها سینمای بوکان از اهداف این کمیسیون بوده است و در صورت جذب سرمایه‌گذار، سینمای این شهرستان بازسازی می‌شود.

دکاندار افزود: طرح بازسازی سینما در انجمن سینمای شهری در حال بررسی است و در صورت موافقت آنها و اختصاص بودجه مورد نظر، سینمای بوکان بازسازی می‌شود و در این باره در بودجه فرهنگی سال 95 برای آن تخصیص اعتبار می‌شود.

اما هنوز جای این سوال باقی است که چه شخص یا ارگانی مسئولیت این کار و بدون استفاده ماندن امکانات را به عهده می‌گیرد که متعلق به این مردم و این عاشقان هنر است؟

شهر بوکان در نهایت لطف مسئولان تنها با داشتن یک سالن فرهنگی با ظرفیت بسیار پایین که بیشتر استفاده آن جهت برگزاری همایش‌های ادارات است دیگر جواب نیاز فرهنگی شهر را نخواهد داد و امید است در شهرستان بوکان قدم‌های بزرگی از سوی مسئولان برداشته شود؛ چرا که حتی امروز نیز توجه به مقوله فرهنگ دیر است.

بوکان سینمای بوکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر