کد خبر: 359380 A

ایلنا: سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از پلمپ سه مرکز عرضه مرغ غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تکاب، «احمد بهرامی» گفت: این سه واحد صنفی متخلف که مبادرت به نگهداری و فروش گوشت مرغ تاریخ مصرف گذشته و غیربهداشتی می‌کردند با تلاش کارشناسان این شبکه شناسایی و از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری به عمل آمد.

وی اظهار کرد: از این واحدهای صنفی متخلف بیش از 500 کیلوگرم گوشت مرغ غیربهداشتی و تاریخ منقضی کشف و از چرخه مصرف خارج شد.

بهرامی افزود: این اقدام در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه نوروز توسط اکیپ‌های بازرسی مشترک شبکه دامپزشکی، شبکه بهداشت، اتاق اصناف و حضور نماینده دادستانی شهرستان تکاب انجام شده است.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب گفت: در طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی ویژه عید نوروز از تمامی مراکز عرضه گوشت و فرآورده‌های گوشتی، قصابی‌ها، رستوران‌ها و غذاخوری‌ها بازرسی‌های سر زده به عمل آمد و با متخلفان بهداشتی به صورت جدی و با قاطعیت برخورد شد.

بهرامی گفت: کشتار دام در کنار جاده‌ها، فروش گوشت قرمز بدون مهر دامپزشکی، فروش لاشه مرغ بدون بسته بندی، فروش انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی دارای ویژگی‌های نامطلوب و غیر بهداشتی از مهم‌ترین موارد تخلف بهداشتی محسوب می‌شود.

تکاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر