کد خبر: 359286 A

در راستای اجرای برنامه‌های سلامت نوروزی؛

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان گفت: در جریان اجرای برنامه های بسیج سلامت نوروزی سال 95 مقدار 14 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در بوکان کشف و ضبط شد.

«رحیم ایزدمهر» در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در بوکان، گفت: گروه بهداشت محیط با همکاری بازرسین اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف 14 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف را در جریان اجرای برنامه های بسیج سلامت نوروزی سال 95 در بازدیدها و بازرسی هایی که از اماکن تهیه و عرضه مواد غذایی در بوکان انجام شده بود، کشف و ضبط کرده و با همکاری نماینده دادستانی معدوم کردند.

وی افزود: این مواد شامل شکلات، ژل میوه، رنگ غیرمجاز، لواشک، کلوچه، کیک، خامه، بیسکویت، آبلیمو، ترشی، آرد، نوشمک، مایع ظرفشویی، آبنبات، کمپوت، سس، ویفر، گز، نوشابه، ماست و کره،  پنیر، دوغ، بادام زمینی، آدامس، پاستیل، ادویه جات، رب گوجه فرنگی و... بود که بنا به دلایل انقضای تاریخ مصرف، تغییر در رنگ و بو و نداشتن مشخصات 9 گانه ضبط شده است.

ایزد مهر از همشهریان درخواست کرد که در هنگام خرید به مشخصات 9 گانه درج شده بر روی بسته بندی مواد غذایی شامل تاریخ تولید، تاریخ مصرف، شماره پروانه بهره برداری، نام محصول، شرایط نگهداری، سری ساخت، آدرس تولید کننده، وزن و نام کشور سازنده توجه و هرگونه تخلفات بهداشتی را به شماره تلفن 46234066 اعلام کنند.

شایان ذکر است که طرح سلامت نوروزی از اول اسفند 94 شروع شده و تا 15 فروردین ادامه داشت.

بوکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر