کد خبر: 352924 A

رئیس سازمان آتش نشانی خوی

ایلنا: رئیس سازمان آتش‌نشانی خوی گفت: در مقایسه آمار و عملکرد سال 94 نسبت به مدت مشابه درسال 93 تعداد حوادث 71 مورد افزایش پیدا کرده و از 258 مورد در سال 93 به 329 مورد در سال 94 افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوی، صفر ولی‌زاده در نشست خبری با خبرنگاران،  با اشاره اقدامات صورت گرفته از سازمان آتش نشانی شهرداری خوی در نه ‌ماهه سال‌جاری اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خوی در راستای چشم‌انداز سازمان، اقدامات گسترده‌ای را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

 وی افزود: در مقایسه آمار و عملکرد سال 94 نسبت به مدت مشابه درسال 93 تعداد حوادث 71 مورد افزایش پیدا کرده و از 258 مورد در سال 93 به 329 مورد در سال 94 افزایش یافته است.

رئیس سازمان آتش نشانی خوی افزود : با توجه به آمارهای این سازمان تعداد 211 فقره آتش سوزی در سال 94 اتفاق افتاده که این آتش سوزیها، شامل 42 مورد اطفای حریق منازل و 41 مورد آتش سوزی وسایط نقلیه  و 128 مورد آن نیز به آتش سوزی باغات و مزارع، واحد های تجاری، اماکن دولتی، کارخانه ها و انباری ها اختصاص دارد که این آمار در سال 93 بترتیب 61 مورد ، 38 مورد ، 109 مورد بوده که در مجموع 12 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال 93 نشان میدهد.  

ولیزاده اضافه کرد: بخش دیگری از فعالیتهای این سازمان به امداد و نجات اختصاص داشته که با توجه به فصول مختلف سال، تعداد 118 مورد عملیات در این خصوص صورت گرفته که در مجموع 36 درصد از کل عملکرد سازمان آتش نشانی خوی را تشکیل می دهد که در بررسی جزئیات حوادث امدادونجات 32 مورد مربوط به تصادفات جاده ای می باشد که این رقم در مدت مشابه سال قبل 24 مورد بوده که 14 در صد افزایش را نشان میدهد.

وی تاکید کرد: امسال با همکاری های مناسب مدیریت محترم آموزش و پرورش، کلاس های آشنایی با نکات ایمنی و نحوه اطفای حریق برای تعداد 4500 نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف در مدارس شهرستان خوی برگزار شد این در حالی است که برگزاری دوره های آموزشی کلیه مدارس شهر جزو برنامه ها و سیاستهای اصلی سازمان می باشد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

 ولیزاده درپایان گفت: با توجه به بلند مرتبه سازی و وجود آپارتمانهای مرتفع در سطح شهر و رویکرد شهروندان به آپارتمان نشینی، یکی از دغدغه های سازمان در جهت ارائه خدمات بهتر و امدادرسانی، عدم وجود خودروی نردبان هیدرولیکی 56 متری میباشد که با عنایت ویژه دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان غربی، نردبان هیدرولیکی 56 متری و سایر تجهیزات در سال 95 این تجهیزات ارزشمند نیز به مجموعه امکانات سازمان افزوده می شود.

شهرداری خوی سازمان آتش نشانی خوی صفرولیزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر