کد خبر: 207976 A

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی:

سه هزار و ۸۰۰ محدوده معدنی در سامانه اطلاع‌رسانی محدوده‌های معدنی آذربایجان غربی ساماندهی و بروز رسانی شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: سه هزار و ۸۰۰ محدوده معدنی در سامانه اطلاع‌رسانی محدوده های معدنی آذربایجان غربی ساماندهی و بروز رسانی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازارومیه، اکبر طاهری با بیان اینکه طرح ساماندهی و به روز رسانی ثبت محدوده‌های معدنی کشور از سه سال گذشته آغاز شده است، گفت: آذربایجان غربی با توجه به تراکم محدوده‌های معدنی و پیگیری‌های انجام شده جزو نخستین استان‌های کشور در شروع طرح بوده و بر اساس آن ۳ هزار و ۸۰۰ محدوده معدنی در کالک استان ساماندهی و به روز رسانی شده است.

وی اضافه کرد: پیش از راه اندازی این سامانه، محدوده‌های معدنی در خواستی متقاضی به صورت دستی روی کالک(نقشه‌) کاغذی ترسیم می‌شدند که علی رغم رعایت کلیه ضوابط و مقررات و اولویت ها در ثبت این محدوده ها، باز هم مشکلاتی در این زمینه به وجود می‌آمد.

طاهری خطای چشمی، لرزش دست در انتقال محدوده معدنی بر روی نقشه و تاخیر به وجود آمده در اعلام پاسخ بررسی محدوده‌های ترسیمی در نقشه را ازبرخی محدودیت‌های روش‌های سنتی برشمرد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه احتمال وجود این خطاها از بین می‌رود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: از این پس تمام محدوده های معدنی ثبت شده در استان از مرحله پذیرش تقاضا تا صدور پروانه بهره برداری و حتی سینه کارهای احداثشده در مرحله بهره برداری طی ۷ مرحله از طریق این سامانه پیگیری می شود.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر