کد خبر: 172917 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی:

از ۶۸ نوع ماده معدنی که تا به حال در کشور شناسایی شده است ۵۲ نوع از آن در آذربایجان غربی وجود دارد / ۴۰ نوع از مواد معدنی استان در حال بهره‌برداری و ۱۳ نوع دیگر نیز در مرحله اکتشاف هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به تنوع مواد معدنی در استان، گفت: ۵۲ نوع ماده معدنی در آذربایجان غربی شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا جعفرصادق اسکندری با اشاره به واریته معدنی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: از ۶۸ نوع ماده معدنی که تا به حال در کشور شناسایی شده است ۵۲ نوع از آن در آذربایجان غربی وجود دارد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از معادن مختلف آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: ۴۰ نوع از مواد معدنی استان در حال بهره‌برداری و ۱۳ نوع دیگر نیز در مرحله اکتشاف هستند.

اسکندری به میزان استحصال از معادن آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: ظرفیت اسمی سالانه معدنی در استان ۱۵ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۷۰ تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی مزیت‌های معادن استان را برشمرد و افزود: با راه‌اندازی معدن تیتان، آذربایجان غربی به یک قطب معدنی در سطح کشور تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به تنوع و تعداد زیاد مواد معدنی در آذربایجان غربی، گفت: تعداد زیاد معادن تزئینی در رنگ‌ها و کیفیت‌های متفاوت و همچنین وجود معادن طلا و پلی‌متال از ویژگی‌های خاص معدنی استان به شمار می‌رود.

اسکندری اضافه کرد: تعداد کارکنان بخش معدن آذربایجان غربی در حال حاضر ۷ هزار و ۵۸۶ نفر است.

آذربایجان غربی سازمان صنعت معدن و تجارت معدن استان معادن ماده طلا نوع شناسایی معدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر