کد خبر: 172903 A

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد:

در این راستا تامین زیرساخت‌های خدماتی به‌ویژه آب، برق، ‌ گاز و فاضلاب هر چه سریعتر باید عملیات شده تا مشکلی از بابت تحویل واحدها به متقاضیان نداشته باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم اجرای هر چه سریعتر زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی طرح‌های مسکن مهر استان آذربایجان غربی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، هادی بهادری در جلسه بررسی مشکلات طرح مسکن مهر آذربایجان غربی، ‌ با اشاره به قرار گرفتن طرح‌های مسکن مهر در آخرین مراحل اجرای عملیات عمرانی، افزود: در این راستا تامین زیرساخت‌های خدماتی به‌ویژه آب، برق، ‌ گاز و فاضلاب هر چه سریعتر باید عملیات شده تا مشکلی از بابت تحویل واحدها به متقاضیان نداشته باشیم.

وی تاخیر در بهره‌برداری از طرح‌های مسکن مهر و تحویل این واحدها به اقشار متقاضی کم درآمد، ضمن افزایش هزینه‌های ساخت، مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کند، اظهار داشت: برنامه ریزی مدون برای ایجاد شبکه فاضلاب و خدمات زیر بنایی در طرحهای مسکن مهر آذربایجان غربی توسط مسئولان صورت گرفته است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد: تامین خدمات زیربنایی طرح‌های مسکن مهر در استان، مهمترین دغدغه مسئولان استان در این خصوص است و برنامه‌ریزی‌های لازم را در این خصوص انجام می‌دهیم.

بهادری ادامه داد: مسئولان مربوطه باید با تهیه نقشه‌های اجرایی و انتخاب تاسیسات مدرن در زمینه تصفیه فاضلاب نسبت به اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب در قالب برنامه کوتاه و درازمدت اقدام کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در این نشست پیشرفت واحدهای مسکونی شهرستان ارومیه را ۷۵ درصد عنوان کرد و افزود: در شهرستان ارومیه ۹ هزار و ۵۱۹ واحد مسکونی در دست احداثاست که از این تعداد واحد مسکونی ۴ هزار و ۷۰ واحد مسکونی در مرحله پایان عملیات نازک کاری قرار دارند.

خلیل محبت خواه با بیان اینکه تنها اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی متولی طرح مسکن مهر نیست افزود: دستگاه‌های خدمات رسان نیز باید همگام با اداره کل راه و شهرسازی توان اجرایی خود را برای تامین خدمات زیر بنایی و اتمام هرچه سریعتر پروژه‌ها و تحویل واحدهای مسکونی مهر به متقاضیان به‌کار گیرند.

در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات شهرک گلمان ارومیه بررسی و در خصوص اجرا و تکمیل پروژه‌های خدماتی نظیر احداثساختمان پاسگاه انتظامی، مرکز بهداشت و فضای سبز بازی کودکان تصمیمات لازم اتخاذ شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد شهرداری ارومیه اجرای عملیات خاکی را در منطقه طرزیلوی ارومیه از اواخر اردیبهشت ماه جاری آغاز کند و نیز شهرداری ارومیه نسبت به تحویل معابر گلمان ارومیه اقدام کند.

در قالب طرح مسکن مهر ۴۱ هزار ۳۳۹ واحد مسکونی شامل ۲۴ هزار واحد بصورت تعاونی‌های مسکن مهر، ۱۲ هزار واحد به‌صورت خود مالکی و سه هزار واحد با مشارکت پیمانکاران و به‌صورت سه جانبه و یک هزار و ۶۰۰ واحد نیز به‌شکل واحدهای مسکونی چند خانواری در استان در حال ساخت است که از این تعداد تاکنون ۲۴ هزار واحد به متقاضیان فاقد مسکن تحویل داده شده است.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر