خبرگزاری کار ایران

| 23:35   
کد خبر : ۱۳۷۶۷۳۵
در آذربایجان غربی؛

۱۰ شرکت صوری با فرار مالیاتی میلیاردی شناسایی شد

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی از شناسایی ۱۰ شرکت صوری در این استان با فرار مالیاتی ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی خبر داد.

۱۰ شرکت صوری با فرار مالیاتی میلیاردی شناسایی شد

به گزارش ایلنا، جعفر پور مختار در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام اینکه چند شرکت صوری حدود ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی داشتند، گفت: ناآگاهی مردم زمینه ساز سودجویی شرکت‌های صوری می‌شود.

پور مختار افزود: این شرکت‌های صوری اقدام به خرید آهن آلات قراضه برای شرکت‌های فولاد را انجام می‌دادند که با همکاری سربازان گمنام (عج) و دستگاه قضایی استان شناسایی شده و مالیات آنها در جریان وصول قرار گرفت.

وی ادامه داد: برای اولین بار در سطح کشور اداره امور مالیاتی آذربایجان غربی به مالیات رمز ارز ها ورود کرده و با شناسایی درآمدهای رمز ارزها ۵ هزار  و ۸۰۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی را به مرحله وصول رسانده است.

مدیر کل امور مالیاتی استان تصریح کرد: بخشی از منابع اخذ شده در قالب مالیات بر ارزش افزوده در بین ادارات امور عشایر، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع شده است.

پور مختار خاطر نشان کرد: هزینه‌های بخش عمده‌ای از پروژه‌های شهرداری ارومیه از جمله پل آذربایجان، خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس شهری، ساختمان فرهنگسرا و ... از محل منابع مالیاتی تامین شده است.

پورمختار با اشاره به ارائه اظهارنامه مالیاتی و فرم تبصره ماده ۱٠٠ توسط مودیان افزود: برای عملکرد مالیات سال گذشته از ۲۷۱هزار و ۲۹۷ فقره اظهار نامه مالیاتی اخذ شده، ۲۱٠ هزار و ۸۶٠ فقره مربوط به فرم تبصره ماده ۱٠٠ بوده که آمار مقایسه‌ای نشان می‌دهد ۷۸ درصد از مالیات‌ها از طریق فرم تبصره ماده ۱٠٠ اخذ و قطعی شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز