کد خبر: 1331567 A

پیست اسکی خوشاکو هیچ امکاناتی برای ورزشکاران ندارد

منطقه خوشاکو در شمال شهر ارومیه و در میان کوه‌های پوشیده از برف واقع شده و پیست اسکی همچون نگینی در میان آن می درخشد ، پس از بارش برف و آغاز یک روز آفتابی پیست اسکی خوشاکو میزبان شمار زیادی از هموطنان از استان آذربایجان غربی و استان های همجوار است.

 پیست اسکی خوشاکو هیچ امکاناتی برای ورزشکاران ندارد

به گزارش خبرنگارایلنا، حدود ۱۰ روز قبل گزارشی در مورد وضعیت نابسامان پیست اسکی خوشاکوی ارومیه منتشر شد که با گذشت ۱۰ روز نه تنها وضعیت این پیست سامان نگرفته بلکه به گفته ورزشکاران بدتر نیز شده است.

مشاهدات عینی خبر نگار ایلنا از اوضاع نابسامان پیست اسکی خوشاکو حاکی  است؛چند کیلومتر مانده به پیست اسکی خوشاکو  صدها خودرو با سرنشینان دوستدار ورزش های زمستانی در ترافیک جاده گیر افتاده اند خیلی ها پیاده و وسایل ورزش زمستانی بر دوش به طرف پیست حرکت می کنند .

IMG_20230218_115017_523

یکی از مشکلات تردد در مسیر جاده منتهی به پیست اسکی خوشاکو نبود جاده رفت و برگشت مجزا در این مسیر است که باعث بروز ترافیک و گاها تصادف در این مسیر می شود.

از دیگر کمبودهایی که ورزشکاران و گردشگران در این مسیر با آن روبرو هستند عدم برفروبی جاده است جاده منتهی به پیست اسکی یخ بسته و تردد  خودروها را در این مسیر با مشکلاتی مواجه کرده است.

ورزشکاران با نزدیک تر شدن به پیست اسکی با کمبودهای بیشتری روبرو می شوند نبود برفکوب در این پیست اسکی باعث  پوک شدن برف موجود در پیست شده و ورزشکاران را برای بالا رفتن از این مسیر دچار مشکلاتی کرده  است.

فرسوده بودن بالابر کمبود امکانات رفاهی نامناسب بودن پارکینگ از دیگر مشکلاتی است که ورزشکاران و گردشگران حاضر در پیست اسکی با آن روبرو هستند.

IMG_20230218_115027_651

پیست اسکی خوشاکو هیچ امکاناتی برای ورزشکاران ندارد

امیری یکی از ورزشکاران اسکی باز استان  در گفت و گو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: هم اکنون تجهیزات جدید و مدرن و مجهز بودن یک پیست اسکی نقش اصلی در جذب ورزشکاران اسکی دارد.

امیری،تصریح کرد: پیست های اسکی بسیاری از مناطق کشور از بالابر های مدرن استفاده می کنند و این پیست ها امکانات بسیار خوبی برای ورزشکاران و گردشگران و مسافران در نظر گرفته اند. همین امر موجب جذب گردشگران و ورزشکاران این رشته ورزشی به این استان ها شده است.

IMG_20230218_115023_903

مسعود قهرمانلو،رئیس هیات اسکی آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه پیست اسکی خوشاکو بزرگترین پیست اسکی شمال‌غرب کشور و از فضاهای مهم ورزشی و گردشگری استان است گفت: با وجود شرایط ممتاز پیست اسکی خوشاکو اما زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات آن محدود است. 

 به گزارش ایلنا مهم ترین مشکلات و نیازهای پیست اسکی خوشاکو شامل نبود دستگاه برف کوب، آسفالت نبودن پارکینگ پیست و لزوم دیوارکشی محوطه پیست، خرید دستگاه برف ساز و توسعه رستوران و ساخت هتل در پیست است. به نظر می رسد  سرمایه گذاری در این پیست علاوه بر اشتغالزایی و سود آوری ،سهم بسزایی در رضایت گردشگران و استمرار علاقه مندی آنان به آمدن به این مکان تفریحی خواهد داشت.

 .

 

 

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی اسکی بارش برف سرمایه گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر