کد خبر: 1314336 A

طرح فاضلاب شهری تکاب به زودی کلنگ زنی می شود

فرماندار تکاب گفت: طرح جمع آوری فاضلاب شهری به عنوان یکی از مهمترین پروژه های توسعه ای و زیرساختی این شهرستان با ۴ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه در هفته های آینده کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

طرح فاضلاب شهری تکاب به زودی کلنگ زنی می شود

به گزارش ایلنا، اسماعیل حیدری آزاد با اعلام این خبر افزود: اعتبارات مورد نیاز آغاز اجرای طرح فاضلاب شهری تکاب با پیگیری و تلاش های مشترک چند ماهه نماینده مجلس و فرمانداری و حمایت های استاندار آذربایجان غربی از محل منابع ملی تخصیص یافته و به زودی با مشارکت کارخانه طلای زرشوران و وزارت نیرو شاهد اجرایی شدن این پروژه مهم خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: طرح فاضلاب شهری از مهمترین نیازها و مطالبات مردم تکاب است که پس از سالها انتظار در دولت سیزدهم عملیاتی و اجرایی می شود.

فرماندار تکاب ادامه داد: اعتبارات عمرانی در کمیته برنامه ریزی شهرستان را از ۸۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته به هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در سال جاری رساندیم که اقدامات کم سابقه ای در روند توسعه تکاب به شمار می رود.

حیدری آزاد اضافه کرد: با پیگیری ها و اقدامات انجام یافته امسال علاوه بر آسفالت محور مهم گردشگری و پُرتردد تکاب - تخت سلیمان - دندی در چند قطعه، محورهای روستایی چهارطاق، آقدره سفلی، یولقون آغاج و بخشی از محور کرفتو آسفالت شد که در مجموع به ۳۰ کیلومتر می رسد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه در تمام روستاها طرح های عمرانی از جمله طرح هادی و آسفالت معابر، مسیرگشایی و جدولگذاری اجرا می شود اضافه کرد: معابر داخل روستاهای امین آباد، اغولبیک، حاجی بابا علیا و قرخلو امسال آسفالت گردید.

وی افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به روستاهای محور بیجار و محور کرفتو در نظر گرفته ایم و با حمایت های استاندار آذربایجان غربی ۵۰ میلیارد ریال نیز برای زیرسازی و آسفالت محور سختگذر روستایی جداقیه اوریات بخش تخت سلیمان تخصیص یافته است

فرماندار تکاب با اشاره به تشکیل کمیته تسریع در گازرسانی به روستاها یادآور شد: اقدامات عمرانی که در ۱۰ ماه گذشته انجام شده روندی رو به رشد داشته که با محدودیت های اعتباری و وحدت و همدلی در شهرستان محقق شده است.

انتهای پیام/
دولت فرماندار وزارت نیرو برنامه ریزی تشکیل کمیته
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر