کد خبر: 1311947 A

شورای شهر ارومیه اعلام کرد ؛

ارومیه در جمع ۸ شهر آلوده کشور/لزوم استفاده ادارات از سرویس برای تردد کارمندان

نایب‌رئیس شورای شهر ارومیه گفت: ارومیه ازنظر آلودگی هوا در ردیف ۸ شهر آلوده کشور قرار گرفته و رفع این معضل با همکاری دستگاه‌های متولی امکان‌پذیر است.

ارومیه در جمع ۸ شهر آلوده کشور/لزوم استفاده ادارات از سرویس برای تردد کارمندان

به گزارش ایلنا،مرتضی منافی،در جلسه کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه ارومیه در جمع ۸ شهر آلوده کشور قرار دارد گفت:بیشترین آلودگی هوا با سهم ۷۰ درصدی مربوط به خودروهای سبک و سنگین در این شهر است.

منافی، با بیان اینکه سرانه بالای خودروهای شخصی و تردد بیشتر خودروها در معابر عمومی و احتراق ناشی از سوخت به تشدید آلودگی هوای شهر ارومیه در فصل زمستان منجر شده است و برای تمامی شهروندان به‌ویژه گروه‌های در معرض خطر مشکلات تنفسی ایجاد خواهد کرد. افزود: رفع مشکل آلودگی هوا با همکاری و همراهی تمام دستگاه‌های متولی که مطابق قانون هوای پاک تکالیفی به آن‌ها محول شده امکان‌پذیر است و انتظار داریم تمام مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نهادها با عمل به وظایف قانونی خود اثرات و صدمات ناشی از آلودگی هوا را به حداقل برسانند.

منافی گفت: از استانداری آذربایجان غربی درخواست و تقاضا دارم طی بخشنامه‌ای، به تمام ادارات دولتی ابلاغ شود که برای کاهش تعداد سفرهای درون‌شهری پرسنل و کارکنان ادارات از سرویس‌های عمومی در رفت‌وآمد استفاده کنند.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی آلودگی هوا رئیس شورای اسلامی شهر شورای اسلامی شهر قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر