کد خبر: 1261932 A

ایلنا گزارش می دهد؛

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: رفع موانع مشکل واگذاری زمین مورد نظر برای راه‌اندازی مجتمع ضایعات فروشان ارومیه در اولویت بوده تا شهریور‌ماه امسال این مسئله‌ شهری تعیین و تکلیف می‌شود.

به گزارش ایلنا، در سال‌های اخیر تعداد مغازه‌های خرید  و فروش ضایعات در محلات و خیابان‌های ارومیه افزایش چشمگیری داشته به طوری ‌که در خیابان خرمشهر و کمربندی خاتم‌الانبیا حدود ۵۰ درصد معابر در قرق ضایعات فروشان است.

 انتقال صنوف مزاحم و ضایعات فروشان از مناطق مرکزی شهر ارومیه یکی از مطالبات شهروندان است که تاکنون با وعده‌های مسئولان تحقق نیافته است.

مشاغل مزاحم از مواردی هستند که با تولید آلودگی صوتی و سد معبر  باعث ایجاد رنجش در بین شهروندان می شوند و جابجایی این مشاغل و ایجاد محیطی آرام برای شهروندان از وظایف مدیران شهری است.

رفع موانع واگذاری زمین برای راه‌اندازی مجتمع ضایعات فروشان

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در این زمینه گفت: رفع موانع مشکل واگذاری زمین مورد نظر برای راه‌اندازی مجتمع ضایعات فروشان ارومیه در اولویت بوده تا شهریور‌ماه امسال این مسئله‌ شهری تعیین و تکلیف می‌شود.

حجت محمدی ثانی در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار داشت: تعیین مکانی مشخص برای این صنف از سال ۱۳۸۹ شروع شده و در نهایت زمینی در اطراف شهر ارومیه در نظر گرفته شد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: موضوع کسب تکلیف و صدور مجوز نهایی به سازمان ملی زمین و مسکن ارسال شده و مقرر شده به شکل اجاره‌داری به واگذاری قطعی تبدیل شود.

محمدی‌ثانی افزود: پیش از این مصوب شده بود تا متقاضیان با پرداخت ۵۰ درصد مبلغ به صورت نقد و پرداخت مابقی به صورت دو ساله اقساطی صاحب زمین شوند.

وی ادامه داد: با اعتراض این صنف و در جلسه‌ای در فرمانداری مقرر شد ۲۰ درصد به صورت نقد و باقی به صورت اقساط ١٠ ساله پرداخت شود.

وی بیان کرد: این مسئله برای تأیید نهایی نیازمند موافقت سازمان ملی زمین و مسکن است و اگر این مساله ثبت شود تا شهریور ماه امسال اراضی مجتمع ضایعات فروشان تعیین و تکلیف می‌شود.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: رفع مزاحمت در این اراضی با همکاری دادگستری انجام و روند قضایی این کار در حال پیگیری است.

گزارش: فرزاد صدقی

انتهای پیام/
آلودگی صوتی اداره کل راه خاک مسکن دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر