کد خبر: 1244062 A

مدیرکل راهداری استان خبرداد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از آغاز ساماندهی ناوگان وانت بار همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش ایلنا، پیمان آرامون بیان کرد : در راستای حمایت از فعالیت وانت بارها و قانونی کردن فعالیت این ناوگان همزمان با سراسر کشور طرح ساماندهی ناوگان وانت بار در آذربایجان غربی نیز آغاز شده است.

وی افزود: این طرح با اهداف ارتقاء ایمنی تردد، ساماندهی محمولات قابل حمل، رعایت قانون الزام شرکت‌ها و مؤسسات ترابری جاده‌ای به استفاده از بارنامه و ارائه اطلاعات سفر ناوگان وانت بار به منظور تخصیص سوخت انجام می شود.

 آرامون با اشاره به اینکه ،با توجه به کشاورزی بودن استان وانت بارها نقش عمده ای در حمل و نقل محصولات کشاورزی بر عهده دارند گفت: در همین راستا توجه به ساماندهی آنها را از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: رانندگان با حداقل سن ۲۳ سال و داشتن گواهینامه رانندگی مجاز، دارا بودن مدرک پایان ابتدایی یا نهضت سوادآموزی، ارائه اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه،کارت ملی و پایان خدمت یا معافیت دائم و دو قطعه عکس سه در چهار می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

آرامون با اشاره به اینکه مالکان ناوگان وانت بار با ارائه کارت وسیله نقلیه ، گواهی معاینه فنی مجاز و معتبر، ارائه بیمه نامه شخص ثالث معتبر و حداکثر سن ناوگان تا ۲۰ سال، در این طرح ثبت نام می‌شوند، عنوان کرد : متقاضیان جهت اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان و مراحل ثبت نام در این طرح به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ها و یا مراکز مجاز ثبت نام و صدور کارت هوشمند در محل سکونت خود و همچنین سامانه مجوز دات آی آر مراجعه و نسبت به ثبت نام و اخذ مجوز فعالیت اقدام کنند تا از مزایای این طرح بهره مند شوند.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی جاده حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر