کد خبر: 1129835 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری تناژحمل کالا توسط ناوگان جاده ای استان حکایت از رشد ۳ درصدی دارد.

به گزارش ایلنا، ارسلان شکری با اشاره به حمل بالغ بر پنج میلیون و یکصد و نود و یک هزار تن کالا در پنج ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: این مقدار در مدت زمان مشابه سال گذشته افزون بر پنج میلیون و شصت هزار تن کالا بود که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از رشد ۳ درصدی حکایت دارد.

وی افزود: در این مدت تعداد سفر انجام شده برای تناژ حمل شده کالا در استان نیز نزدیک به ۳۶۱ هزار سفر بوده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که افزون بر ۳۵۷ هزار سفر بوده رشد یک درصدی را نشان می دهد.

شکری ادامه داد: با ایجاد فرصت جدید اشتغال برای ۷۱ نفر جهت رانندگی در بخش حمل و نقل باری در مرداد ماه سال جاری هم اکنون تعداد رانندگان فعال این بخش در استان به ۲۶ هزار و صد و نود و پنج نفر رسیده است.

وی گفت: تعداد ناوگان باری فعال استان نیز تا پایان مرداد ماه سال جاری ۳۱ هزار و ششصد و چهل و دو دستگاه با عمر متوسط ۱۵.۵۸ سال است و در مرداد ماه امسال برای ۸۷ دستگاه ناوگان باری کارت هوشمند صادر گردید.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت ۱۶۰ شرکت حمل و نقل جاده ای در استان آذربایجان غربی در حوزه کالا گفت: استان دارای سهم ۴.۵ درصدی در زمینه حمل و نقل جاده ای بار کشور بوده و یکی از استان های مهم در این ارتباط محسوب می شود.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی جاده راهداری و حمل و نقل جاده رشد کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر