کد خبر: 1126815 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی از تعطیلی ستاد احیا ارومیه خبر داد و گفت: تصمیم به تعطیلی ستاد احیای دریاچه ارومیه در اواخر دولت گذشته گرفته شد و "مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه" جای "ستاد احیا" را خواهد گرفت.

 آیدین رحمانی در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینکه تعطیلی ستاد احیا با دستور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور انجام شده، اظهار داشت: در همین راستا به زودی "مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه" اتمام طرح‌های نیمه تمام ستاد احیای دریاچه ارومیه را پیگیری کرده و وظیفه هماهنگی بین دستگاهی را عهده‌دار خواهد بود.

وی افزود: حجت جباری معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی نیز طی ابلاغ رسمی در اواخر دولت گذشته به عنوان رئیس مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه منصوب شده است.

رحمانی تصریح کرد: سالانه بیش از ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب از جنوب استان به پیکر دریاچه ارومیه منتقل خواهد شد که این میزان تراز این دریاچه را سالانه یک متر افزایش خواهد داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه در مرحله نهایی و در آستانه بهره‌برداری است.

وی یادآور شد: مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه در یک‌هزار و ۳۰۰ متر مربع در محل محیط بانی رشکان ارومیه که دارای محدوده ۲۵ هکتاری است، احداث شده است.

به گزارش ایلنا،تاکنون ۶۰ میلیارد ریال برای این مرکز هزینه شده و حدود ۳۰ میلیارد ریال دیگر برای اتمام کامل آن مورد نیاز است و عملیات احداث ساختمان اصلی به پایان رسیده و بخشی از سالن اجتماعات جنب مرکز هنوز نیمه تمام باقی مانده است.

 

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی حفاظت محیط زیست دریاچه ارومیه دولت سالن اجتماعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر