کد خبر: 667426 A

همزمان با روز ملی سینما انجام می گیرد؛

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از بهره‌برداری بیست و سومین سالن سینمایی استان در مجموعه پردیس سینمایی ٢٢ بهمن تبریز خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی محرمی با اعلام این خبر گفت: این سالن سینمایی با گنجایش ٢٨٠ نفر و با آخرین فناوری‌های روز سالن‌های سینمایی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: سینما صیامی از آخرین فناوری‌های تصویری دیجیتالی برخوردار بوده و بخش خصوصی نسبت به  تجهیز آن اقدام کرده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: سینما صیامی همزمان با روز ملی سینما در ٢١ شهریورماه جاری و ساعت ١٧ در پردیس سینمایی ٢٢ بهمن تبریز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پایان گفت: در این آیین مسئولان استانی و هنرمندان و سینماگران آذربایجان‌شرقی حضور خواهند یافت و همزمان از موسی عباسی مدیر پیشکسوت سینماهای استان و فعال بخش خصوصی در این عرصه تقدیر می‌شود.

بر اساس این گزارش، در طول ماه‌های اخیر با بستر سازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همراهی بخش خصوصی و حمایت سازمان سینمایی و موسسه سینما شهر تعداد یازده سالن سینما  با حدود  سه هزار و 100صندلی به مجموعه‌ سینماهای استان افزوده شده است و علاوه بر آن در مرداد ماه سال‌جاری نیز  با همکاری سازمان سینمایی و سمعی و بصری و  انجمن سینمای جوان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دو سینمای سیار در شهرستان‌های هشترود و چاراویماق و جلفا به بهره‌برداری رسید.

 

روز ملی سینما تبریز2018 ایلنای آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر