کد خبر: 661911 A

با تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی و صعود سراسری کوهنوردان کارگر22 استان کشور به قله فندقلو شهرستان اهر انجام پذیرفت.

به گزارش ایلنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: نزدیک به ۴۰ طرح تعاونی در بخش‌های صنعت مسکن و خدمات با اشتغال‌زایی ۳۰۰۰ نفر به مناسبت هفته دولت و هفته تعاون در استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

میر احد حسینی در حاشیه صعود سراسری کوهنوردان کارگر22 استان کشور به قله فندقلو شهرستان اهر اظهار داشت: در سومین صعود سراسری کارگران سراسر کشور به قله فندقلو شهرستان اهر 250 نفر از 19 استان کشور حضور یافتند، این صعود سراسری در راستای ترویج ورزش و سلامتی و صیانت از نیروی کار هر ساله به میزبانی شهرستان اهر انجام می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی، صیانت از نیروی کار و ترویج ورزش بین کارگران را از سیاست‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذکر کرد و افزود: امسال علاوه بر صعود سراسری کوهنوردان کارگر، چندین برنامه کشوری و استانی را جهت برگزاری در استان آذربایجان‌شرقی پذیرفته‌ایم.

وی ادامه داد: صعود سراسری کوهنوردان کارگر به قله فندقلو شهرستان اهر در راستای سیاست‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت و بر اساس ارزیابی دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور این صعود بدون هیچ مشکلی و با موفقیت انجام شد.

حسینی در ادامه به برنامه‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی در هفته دولت و تعاون نیز اشاره کرد، گفت: نزدیک به 40 طرح تعاونی در بخش‌های صنعت، مسکن و خدمات با اشتغال‌زایی 3000 نفری به مناسبت هفته دولت و هفته تعاون در استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای اشتغال‌زایی طرح‌های توسعه و حمایت از اشتغال روستایی و عشایری، فراگیر و غیره در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود.

وی گفت: طرح‌های اشتغال فراگیر نزدیک به 300 میلیارد تومان در استان آذربایجان‌شرقی جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال انجام داده‌ایم پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال‌جاری بتوانیم حدود 50 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد کنیم.

 

ایلنای آذربایجان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر