کد خبر: 661141 A

مرتضی کاظمی:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اعلام کرد: همزمان با هفته دولت و با حضور فرماندار تبریز و هیئت همراه، 90 پروژه برق‌رسانی این شرکت با اعتبار بالغ بر 260 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، عادل کاظمی گفت: 42 دستگاه پست هوایی در شهر تبریز برای تعدیل بار ترانسفورماتورهای پربار با حمایت و پشتیبانی فرمانداری تبریز و مسئولان استان نصب  شده است.

گفتنی است، این 90 پروژه یاد شده در بخش‌های توسعه و احداث، اصلاح و ساماندهی، کاهش تلفات، روشنایی معابر و ایجاد قدرت مانور اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در تشریح پروژه‌های ذکر شده گفت: از مجموع پروژه‌های افتتاح شده، 41 پروژه در حوزه توسعه و احداث با اعتبار 162 میلیارد ریال، 20 پروژه در حوزه اصلاح و ساماندهی با هزینه 40 میلیارد ریال، 10 پروژه روشنایی معابر با هزینه 25 میلیارد ریال ،6 پروژه در بخش ایجاد قدرت مانور با اعتبار 13 میلیارد ریال و 42 پروژه ضربتی با اعتبار 42 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به یکی از مهمترین پروژه های افتتاح شده در شهر تبریز اذعان داشت: این پروژه با  تبدیل شبکه هوایی به زمینی در محل دروازه تهران از مقابل شهرداری منطقه 5 تا هتل مرمر و تعویض پایه‌های فرسوده  روشنایی معابر و شبکه جدید همراه بوده است. شرکت برق تبریزحدود یک میلیون مشترک دارد و  38 درصد مصارف انرژی در بخش صنعتی صرف می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خاطرنشان کرد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سال گذشته 870 میلیارد ریال پروژه سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه زیر ساختمانی توزیع، اجرا کردند و جمعی از پروژه‌های باقی مانده ازسنوات گذشته را مختومه نمودند.

وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق تبریزیکی از بزرگترین شرکت‌های توزیع مستقر درکلانشهرها است که علاوه بر شهرستان تبریز، دو شهرستان اسکو و آذرشهر ، 8 شهر و 146 روستا در حوزه عملیاتی این شرکت قرار دارند؛ این در حالی است که در سایر کلانشهرها، شرکت‌های توزیع فقط در مرکز شهر فعالیت می‌کنند.

برق در زندگی مدرن شهری جایگزینی ندارد

فرماندار شهرستان تبریز نیز در این جلسه گفت: هفته‌ی دولت بهانه‌ای است برای دولت‌مردان که عملکرد و تلاش‌های خود را به اطلاع مردم برسانند.

علیار راستگو درباره احداث پست‌های هوایی برق تبریز گفت: به‌دلیل افزایش بار مصرفی و خاموشی‌های طولانی‌مدت، 42 دستگاه ترانسفورماتور در تبریز با هدف تامین رفاه و رضایت‌مندی شهروندان احداث شد.

وی با اشاره به نقش برق در زندگی گفت: شرایط اجتماعی و زندگی مدرن‌شهری بدون وجود جریان برق، ناممکن است.

ایلنای آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر