کد خبر: 652146 A

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از تجارب موفق در جهت اصلاح فرایندهای اداری و حذف تشریفات زاید در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری تأکید کرد.

به گزارش ایلنا،جواد رحمتی در جمع بخشداران، شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان میانه، با بیان این مطلب  گفت:  در همین زمینه به برخی دستگاه‌های استان که عملکرد مناسبی در زمینه رفع موانع سرمایه‌گذاری از خود نشان نداده‌اند تذکر داده و تأکید شده است که مدیران باید با انگیزه مضاعف و حساسیت بالا در جهت حل مشکل تولید، صنعت و سرمایه‌گذاری گام بردارند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی در استان، اظهار داشت: نزدیک به 5 سال در انجام این پروژه‌ها تأخیر وجود دارد که این تأخیر سبب بروز مشکلات اساسی در مبانی طرح‌های اولیه و تغییر نقشه و آمار جمعیتی شده است.

وی افزود: وقفه در انجام طرح‌های هادی باعث می شود تا عملا در پایان آن، نتیجه‌ای غیرقابل قبول دریافت کنیم.

رحمتی با بیان اینکه باید درخصوص توسعه شهرک‌های صنعتی تجدید نظر شود، افزود: این کار موجب مهاجرت جمعیت به سمت مناطق صنعتی می‌شود؛ بنابراین باید بر اساس آمایش سرزمینی، طرح‌ها و پروژه‌های زودبازده روستایی تعریف کنیم که خوشبختانه دولت در زمینه حمایت از این گونه صنایع برنامه های خوبی دارد.

وی خاطرنشان کرد: تعریف طرح‌های زودبازده روستایی باید بر مبنای تمایل اهالی، آموزش‌ها، امکانات و زمینه‌های کاری آنان صورت گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به مازاد نیروی انسانی در ادارات اکثر شهرستان‌های استان، تأکید کرد که جذب نیرو در هر شرایطی باید تابع ضوابط و قوانین باشد.

سرپرست فرمانداری میانه هم در این نشست خواستار توجه ویژه مسئولان استانی به مسائل و مشکلات این شهرستان ازجمله مسکن مهر میانه و ترکمانچای، کمبود اعتبار روستاهای فاقد دهیاری، تامین قیر رایگان، سامان‌دهی بافت فرسوده اطراف حرم امامزاده اسماعیل(ع)، کمبود اعتبارات مدیریت بحران، تخصیص اعتبار کافی به شهرهای تابعه، مشکل چندین ساله کمربندی میانه و اراضی پادگان، تامین تجهیزات آتش نشانی میانه و احداث ساختمان آتش‌نشانی در روستای دادلو، وضعیت نامطلوب محورهای مواصلاتی اصلی و ورودی‌های میانه و راه‌های اصلی بخش‌ها و روستاهای تابعه شد.

محمدرضا بخشایشی با اشاره به اینکه در شهرک صنعتی شماره دو میانه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند، بر توسعه این شهرک برای حل بخش مهمی از مشکل اشتغال شهرستان تاکید کرد و تامین برق 25 مگاواتی این شهرک را خواستار شد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در زمینه رفع موانع و حل مشکلات سرمایه‌گذاری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی منسجم عمل می‌کنند، از تشریفات زاید اداری در استان انتقاد کرد و آن را از موانع اعطای تسهیلات و جلب و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برشمرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان میانه، از پروژه‌‌های اجرای شبکه فاضلاب  شهر میانه، احداث مدرسه بوعلی سینا، کمربندی جنوبی و درمانگاه شهید فایقی بازدید کرد./

استانداری آذربایجان شرقی ایلنا آذربایجان شرقی معاونت عمرانی استانداری آ.ش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر