کد خبر: 648119 A

استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

استاندار آذربایجان شرقی صبح امروز (سه‌شنبه) از واحدهای مسکونی در حال احداث جایگزین بافت فرسوده و چند پروژه عمرانی شهرداری تبریز بازدید کرد.

 به گزارش ایلنا، دکتر مجید خدابخش با حضور در شهرک اندیشه تبریز، از واحدهای مسکونی در حال احداث جایگزین بافت فرسوده و حاشیه‌نشین شهر تبریز بازدید کرد.

600 واحد مسکونی در زمینی به مساحت بیش از 14 هزار مترمربع در شهرک اندیشه تبریز برای جایگزینی واحدهای مسکونی واقع در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین درحال احداث است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از پروژه تجاری و رفاهی آیسان و طرح توسعه میدان صاحب‌الامر تبریز هم بازدید کرد.

دکتر خدابخش در حاشیه این بازدیدها به خبرنگاران گفت: اصلاح بافت فرسوده و حاشیه‌نشین در اولویت کاری دولت دوازدهم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهری در تبریز آغاز به کار کرده، اظهار کرد: این طرح شامل اصلاح بافت فرسوده و بافت حاشیه نشین شهری است که خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته که باید به این اقدامات سرعت ببخشیم.

خدابخش با بیان اینکه حدود 350 هزار نفر در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین تبریز زندگی می کنند، ادامه داد: بازسازی و احداث واحدهای جایگزین در اولویت کاری دولت دوازدهم قرار گرفته و رئیس جمهور نیز در جلسه‌ای با حضور استانداران و شهرداران هشت کلانشهر کشور بر این موضوع تأکید کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خوشبختانه 175 واحد مسکونی به حاشیه‌نشینان تبریز تحویل داده شده، اظهار کرد: 10 هزار واحد مسکونی دیگر نیز باید در این شهر احداث شود که از این تعداد 600 واحد مسکونی در شهرک اندیشه تبریز در حال احداث است.

وی افزود: در بازدید امروز مشکل تسهیلات بانکی این واحدها حل و به پیمانکار دستور از سرگیری این پروژه داده شد.

خدابخش در ادامه به پروژه توسعه میدان صاحب الامر تبریز اشاره کرد و گفت: امروز از پروژه های این میدان نیز بازدید شد که امیدواریم با واگذاری مغازه های موجود در این میدان، نسبت به توسعه آن اقدام شود.

وی اضافه کرد: قدم های بزرگی در راستای اصلاح بافت فرسوده و حاشیه نشینی تبریز صورت می گیرد که امیدواریم با رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه این مسأله، بتوانیم با این معضل شهری مقابله کنیم.

معاون عمرانی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، شهردار تبریز و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز دکتر خدابخش را در این بازدیدها همراهی کردند.

حاشیه نشینی شهرداری تبریز‌ تبریز2018 مجید خدابخش استادار آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر